REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu

Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu
Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu
Audi

REKLAMA

REKLAMA

Audi A3 debiutuje po raz... czwarty! Niemcy pokazali nadwozie nowego kompaktu i zdradzili pierwsze informacje techniczne. Co można powiedzieć o nowym wydaniu luksusowego hatchbacka?

Stylizacja nowego Audi A3 jest świeża, ale z całą pewnością nie szokująca. Prezentuje bowiem wszystkie te akcenty, do których Niemcy zdążyli nad już przyzwyczaić. Bardzo mocno stawia na linię geometrycznego klina znaną chociażby z nowego A1, poza tym kadzie duży nacisk na ogromnych rozmiarów rozwrzeszczany grill w stylu Q-siódemki i oczywiście delikatną, aczkolwiek podkreśloną przez lampy z pionowymi światełkami linię tyłu w stylu klasycznej Q-trójki. Nadwozie auta jest o 3 cm dłuższe i szersze. Identyczny pozostał jednak rozstaw osi - nadal ma tak samo jak w poprzedniku 2,64 metra.

REKLAMA

Nowe Audi A3 - co z przemianą wnętrza?

REKLAMA

Na chwilę dłuższej uwagi zasługuje kabina pasażerska. Tak, Audi miesza w niej elementy znane z innych aut, nie przenosi jednak żadnej konsoli w sposób bezpośredni. Skutek? Po bokach elektronicznych zegarów (które mogą mieć nawet 12,3 cala!) pojawiają się sporej wielkości wloty powietrza, sterowanie światłami ma panel przeniesiony zdecydowanie wyżej - zaraz obok koła kierownicy, ekran multimedialny o przekątnej 10,1 cala jest otoczony serią ostrych linii, a panel klimatyzacji za sprawą dużych przycisków stał się bardziej funkcjonalny i przejrzysty.

Ciekawostki? Do produkcji tapicerki będą wykorzystywane materiały pochodzące z recyklingu plastikowych butelek PET. Bagażnik? Nowe Audi A3 zabierze na pokład od 380 do 1200 litrów bagażu. To bardzo dobry wynik w segmencie C. Nowe Audi A3 raczej nie przyniesie wielkiego zaskoczenia w kwestii palety silnikowej. Tą powinien otworzyć silnik 1.5 TFSI o mocy 150 koni mechanicznych - występujący w wersji klasyczne, jak i mild hybrid. Poza tym kompakt będzie oferowany z motorem 2.0 TDI - moc 116 lub 150 KM. Z czasem gama z pewnością rozszerzy się o mocniejsze benzyniaki (wersja S3 i być może RS3) oraz napęd na cztery koła.

Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu
Audi
Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu
Audi
Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu
Audi
Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu
Audi
Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu
Audi
Nowe Audi A3 - premiera czwartej generacji luksusowego kompaktu
Audi
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

REKLAMA