REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Poczta Polska - ułatwienia dla klientów w 2014 r.

REKLAMA

REKLAMA

W placówkach i sortowniach Poczty Polskiej wzmożony ruch można zaobserwować już w połowie listopada. W ostatnim miesiącu roku ludzie masowo wysyłają listy. W porównaniu do pozostałych miesięcy ich liczba opracowana w warszawskiej sortowni rośnie średnio o 50%. Również ilość paczek wysyłanych wzrasta dwukrotnie.

Dwa miliony listów

REKLAMA

W warszawskim WER (węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy) opracowanych jest blisko 2 miliona listów i około 60 tysięcy paczek dziennie w okresie przedświątecznym, a ponad 3 miliony przesyłek dziennie w najgorętszym czasie. Biorąc pod uwagę, że w pozostałym okresie ilość opracowanych listów nie przekracza 1,5 miliona przesyłek dziennie w kraju i 140 tysięcy za granicą, to te liczby robią wrażenie. 

REKLAMA

Poczta Polska prowadzi statystyki ogólnopolskie. Na stronie barometrswiateczny.pl można znaleźć ilość wysyłanych paczek w skali krajowej. Ostatni odczyt był z dni 9-15 grudnia. Pokazywał on poziom 165,51%. Oznacza to, że Polacy wysłali za pośrednictwem Poczty Polskiej o 65% więcej przesyłek niż zwykle. 

W 14 centrach logistycznych Poczty Polskiej największy ruch panuje w godzinach wieczornych i nocnych. Przywożone przesyłki są, bowiem sortowane a następnie rozesłane do adresatów. Warszawski WER to największa sortownia w Europie Środkowo-Wschodniej. W godzinach szczytu pracuje tam około dwóch tysięcy pracowników w systemie czterozmianowym.
Chcąc poprawić jakość swoich usług i obsługę klienta Poczta Polska zaopatrzyła się w nowe maszyny rozdzielcze do sortowania standardowych przesyłek listowych. Przyczynią się one do poprawy terminowości i bezpieczeństwa obrotu pocztowego. Oprócz tego firma dokonuje wiele inwestycji w infrastrukturę. Wprowadzane są także zmiany na poziomie logistycznym, które obecnie przynoszą znaczące korzyści.

Nowe maszyny zostaną wprowadzone we Wrocławiu, Pruszczu Gdańskim, Zabrzu-2maszyny, Lisim Ogonie i w Warszawie- 3 maszyny. Obecnie urządzenia rozdzielnicze działają w WER-ach w Krakowie, Łodzi, Komornikach oraz w Warszawie. Montaż nowych maszyn nie tylko poprawi terminowość dostarczenia przesyłek, ale również zwiększy się bezpieczeństwo obrotu pocztowego łącznie obszarów obsługi węzłów. Ponadto możliwe będzie uzyskanie potencjalnych oszczędności. Maszyny przystosowane są do rozdziału maszynowego przesyłek standardowych, czyli przesyłki średniej wielkości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ułatwienia dla klientów Poczty Polskiej w 2014 r.

REKLAMA

Od nowego roku klienci Poczty Polskiej mogą liczyć na szereg ułatwień. Przede wszystkim od 2014 roku firma wprowadza nowy model sieci. Klienci będą mieli zagwarantowaną profesjonalną obsługę, łatwy dostęp do usług oraz przyjazną atmosferę. Taki jest cel Poczty Polskiej przy modernizacji placówek. Nowoczesne wnętrze i nowa wizualizacja to tylko jedne z wielu zmian wprowadzonych przez spółkę w swoich oddziałach. Będą w nich wydzielone strefy na pocztową (listy, paczki, wypłaty i wpłaty), bankowo- ubezpieczeniową (konta, lokaty, polisy), handlową (na przykład kartki pocztowe lub prasa) oraz samoobsługową. Jest to niezwykle funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. Klienci nie tylko będą mogli wysłać czy odebrać list, ale również otworzyć konto, kupić polisę, a w strefie samoobsługowej samemu nadać przesyłkę czy odebrać list polecony.

Poczta Polska postanowiła również działać w Internecie. Według badań prowadzonych przez instytut Homo Homini na zlecenie firmy ludzie w wieku od 18 do 24 lat chętnie wykorzystywałoby Internet w sprawach związanymi z usługami masowymi. Dlatego też w listopadzie tego roku na rynek weszła nowa marka – Envelo. Umożliwia ona korzystanie z usług pocztowych za pośrednictwem Internetu o każdej porze dnia i nocy. Dzięki tej marce klienci mogą kupić i wydrukować znaczki pocztowe, wysłać list lub kartkę, którą w papierowej formie dostarczy listonosz.Za cały projekt odpowiada spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Tekst: Paulina Samoraj
Źródło: Materiały prasowe Poczty Polskiej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po polskich drogach jeżdżą coraz starsze samochody, najbardziej leciwe są Volkswageny, a auta jakich marek mają najmniej lat

14,7 lat – tyle wynosi obecnie średni wiek samochodu zgłaszanego do ubezpieczenia. Jest to o 12 miesięcy więcej niż cztery lata wcześniej. Jednak w przypadku najczęściej spotykanych w Polsce modeli samochodów, średnia jest jeszcze wyższa i sięga prawie 18 lat.

Konfiskata auta nietrzeźwym kierowcom. Będą zmiany przepisów, ale czy na pewno łagodniejsze dla kierujących pojazdami

Kolejna zmiana przepisów dotyczących przepadku pojazdów jako kary dla nietrzeźwych kierowców. . Do Sejmu trafił projekt zmiany ustawy, w ramach którego to nie policja, ale sąd będzie dokonywał konfiskaty, ale jednocześnie zaostrzone zostaną przepisy dotyczące przepadku pojazdu.

Pijany kierowca staranował ogrodzenie. Stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

35-letni pijany kierowca ciężarowej scanii staranował ogrodzenie prywatnej posesji w Szydłówku koło Mławy. Kary nie będą niskie. 

Polacy jeżdżą starymi autami. Czy można je ubezpieczyć?

Średnia wieku samochodu w Polsce wynosi 15,9 lat. Na takie samochody trudno wykupić polisę Auto Casco. Na szczęście niektóre towarzystwa ubezpieczają nawet 20-letnie pojazdy.

REKLAMA

Tylko 0,5 promila wystarczy, żeby stracić samochód. Zmienią się przepisy dotyczące pijanych kierowców

Do Sejmu trafi projekt nowelizacji Kodeksu karnego oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada zmianę przepisów dotyczących konfiskaty pojazdów pijanym kierowcom. Czy to w końcu pomoże zatrzymać falę nieodpowiedzialnych kierowców na polskich drogach?

Od 1 lipca 2024 r. zmiany w opłatach drogowych! Polacy także to odczują, mimo że wzrost cen dotyczy naszych sąsiadów

Od 1 lipca 2024 r. zmieniły się opłaty drogowe w Niemczech. Opłaty dotyczą głównie branży transportu drogowego, czyli kierowców ciężarowych. Nowe stawki opłat najbardziej odczują przewoźnicy z Polski i Litwy.

Ceny paliw w Polsce. Ile zapłacimy za benzynę, olej napędowy czy gaz?

Portal e-petrol.pl prognozuje, że ceny hurtowe paliw wkrótce zaczną spadać. To może oznaczać, że na stacjach nie będzie większych zmian w cenach.

Nowe zasady przeglądu samochodu. Od 1 czerwca 2024 r. Każdy kierowca powinien to wiedzieć. Co z podwyżką opłat?

Przegląd techniczny pojazdu po nowemu. Każdy kierowca powinien wiedzieć o zmianach z 2024 r. Choć nie weszły jeszcze w życie wszystkie nowe zasady, które były zapowiadane, to jednak od 1 czerwca diagnosta działa inaczej.

REKLAMA

1500 zł mandatu i utrata prawa jazdy. Dodatkowo 13 punktów karnych. To kara za przegapienie tylko jednego znaku

Rozkojarzenie za kierownicą jest niewskazane, a kara za przegapienie tego jednego znaku może być surowa. 13 punktów karnych i 1500 zł mandatu. Lepiej uważać. 

Noga z gazu. Posypią się mandaty. Policja szykuje akcję na weekend

Mazowiecka policja ogłosiła, że w najbliższą sobotę na drogach Mazowsza przeprowadzi akcję "Kaskadowy pomiar prędkości". W ramach tej inicjatywy policjanci będą korzystać zarówno z oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

REKLAMA