Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów

Tomasz Korniejew
rozwiń więcej
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów / DS / DS
Najnowsze dziecko koncernu PSA –model DS7 Crossback to awangardowy SUV, który zostanie zaprezentowany podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Genewie.

Modele wyodrębnionej z Citroena marki DS są spadkobiercami tradycji rozpoczętej przez awangardowy model DS, który znalazł się w ofercie Citroena w latach 1955-1975. Każdy z nowych modeli DS które oznaczone są numerami charakteryzuje się nietuzinkowym designem, zarówno karoserii, jak i przedziału pasażerskiego. Spoglądając na pierwsze ilustracje nowego DS7 Crossback nie ulega wątpliwości, że najnowszy SUV francuskiej marki będzie bardzo efektowny.

Nowoczesnego sznytu dodają nadwoziu reflektory Full LED i tylne lampy 3D REAR LIGHTS, których projektowanie wymagało zastosowania wyjątkowo precyzyjnego grawerowania laserowego.

Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów

DS

DS

Zobacz też: Test DS4 Crossback 1.6 THP 165 KM EAT6

Nietuzinkowe wnętrze

Ale największe wrażenie robi projekt wnętrza. Projektanci popuścili wodze fantazji rysując tablicę przyrządów. Charakterystycznymi punktami kokpitu są dwa kolorowe ekrany o przekątnych 12 cali. Przedział pasażerki może zostać wykończony na jeden z pięciu oferowanych sposobów, a jak powiedział Thierry Metroz, Dyrektor ds. Stylu DS.: „Każdy materiał i każdy detal dowodzi inspiracji światem haute couture: jego szlachetnością i zmysłowością przy wykonaniu najdrobniejszych szczegółów.”

Jak czytamy w informacji prasowej producenta, od 2019 r. DS7 Crossback będzie dostępny, jako 300 konna hybryda z napędem na obie osie i automatyczną ośmiobiegową przekładnią. Pojazd będzie mógł pokonać dystans do 60 km w trybie zeroemisyjnym.

Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów

DS

DS

Dane techniczne

Hybrydowy zespół napędowy DS. Crossback obejmuje:

  • benzynowy silnik spalinowy o mocy 200 KM,
  • dwa silniki elektryczne (jeden z przodu i jeden z tyłu). Moc dostarczana z dwóch silników elektrycznych (80 kW i do 90 kW w układzie skumulowanym) wspomagająca silnik spalinowy pozwala osiągnąć łączną moc 300 KM.
  • automatyczną, elektrycznie sterowaną, 8-stopniową skrzynię biegów umieszczoną poprzecznie na przedniej osi, między silnikiem spalinowym a silnikiem elektrycznym,
  • kompaktowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 12-13 kW/h i mocy 90 kW, umieszczony pod podłogą,
  • elektrycznie napęd tylny zapewniający wersjom 4x4 znakomite osiągi. Moment obrotowy 450 Nm, uzyskiwany przy napędzie na cztery koła, zapewnia płynne i szybkie reakcje na polecenia kierowcy, a tym samym gwarantuje wyjątkowo bezstresową jazdę.

Możliwe są trzy tryby pracy: w 100% elektryczny (ZEV), hybrydowy doskonały na długie trasy bez konieczności ładowania (HEV) i kombinowany (SPORT). Technologia ta umożliwia doładowywanie akumulatora w fazach zwalniania oraz podczas toczenia pojazdu.

W trybie w 100% elektrycznym, akumulator o mocy 13 kW zapewnia zasięg do 60 km.

W trybie standardowym pełne doładowanie akumulatora z domowego gniazdka trwa 4,5 godziny.

W przypadku gniazda 32 A (w trybie przyspieszonym), czas ten ulega skróceniu do 2,5 godzin dzięki układowi ładowania o mocy 6,6 kW.

Źródło: Materiały prasowe DS

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...