Różnice w cenie OC dla tego samego kierowcy są gigantyczne

Różnice w cenie OC dla tego samego kierowcy są gigantyczne.
W błędzie jest ten kto myśli, że ceny ubezpieczenia OC dla tego samego kierowcy są u różnych ubezpieczycieli zbliżone. W Warszawie różnica może wynieść nawet 700 zł!

Prawie dwie trzecie polskich kierowców, czyli 63% ubezpiecza swoje samochody w jednej z trzech dominujących na rynku firm ubezpieczeniowych. I nigdy odpowiednio wcześniej nie porównują ofert różnych towarzystw. Kierowcy powszechnie narzekają na gigantyczne podwyżki cen polis, a jednocześnie niewielu próbuje zmienić ubezpieczyciela czy sprawdzić ceny konkurencji. Pechowcy za obowiązkowe OC mogą przepłacać nawet do 712 zł!

Zobacz też: Bez zimowych opon nie dostaniemy odszkodowania z AC?

Kierowcy narzekają na ogromne podwyżki cen obowiązkowego ubezpieczenia OC, jednak ciągle większość z nich trzyma się jednego ubezpieczyciela i nigdy nie porównuje ofert. Jak wynika z raportu “Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce” Polskiej Izby Ubezpieczeń, PZU, Warta oraz Ergo Hestia mają aż 63% udziału w polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Są to towarzystwa “prestiżowe” i droższe, a ich ofert nie znajdziemy w porównywarkach ubezpieczeń.

– Towarzystwa takie jak PZU, Warta czy Ergo Hestia mają stały portfel klientów, którzy często nawet nie podejmują próby porównania ofert i trzymają się swoich agentów – wyjaśnia Bartłomiej Roszkowski z porównywarki ubezpieczeń mfind.pl. – Kierowcy liczą tu przede wszystkim na lepszą obsługę i wyższe odszkodowanie w razie wypadku. Zapominają jednak, że w przypadku OC zakres każdej polisy jest taki sam, a odszkodowanie trafia w ręce poszkodowanego przez nich uczestnika ruchu. Przez takie postępowanie przeważnie przepłacają za polisę samochodu, ponieważ PZU, Warta i Ergo Hestia to stosunkowo drodzy ubezpieczyciele. Nieprzypadkowo firmy te nie chcą, by ich oferty widniały w porównywarkach, w których klienci mogliby sami porównać ceny z innymi towarzystwami – dodaje Roszkowski.

Więcej porad z zakresu ubezpieczenia OC znajdziesz tutaj

Kierowcy, którzy wykupują ubezpieczenie samochodu w największych towarzystwach bez wcześniejszego porównania ofert, narażają się na dużo wyższe koszty. Z raportu porównywarki ubezpieczeń mfind.pl wynika, że np. w Warszawie różnica w cenie między najtańszym i najdroższym ubezpieczycielem dla tego samego kierowcy wynosi aż… 712 zł!

Źródło: Materiały prasowe mfind.pl

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...