Budowa drogi ekspresowej S10 na odcinku Toruń-Bydgoszcz

Budowa drogi ekspresowej S10 na odcinku Toruń-Bydgoszcz.
Podpisano program przygotowawczego etapu budowy drogi ekspresowej S10 z Torunia do Bydgoszczy. Dzięki programowi możliwe jest zabezpieczenie środków finansowych na inwestycję, a także ogłoszenie postępowania przetargowego.

Program pierwszego, przygotowawczego etapu budowy drogi ekspresowej S10 Toruń-Bydgoszcz został podpisany 17 czerwca 2016 r.

Program Inwestycji dla drogi ekspresowej S10 na odcinku Toruń – Bydgoszcz  umożliwi zabezpieczenie środków finansowych na przygotowanie tego zadania. Pozwoli to na ogłoszenie postępowania przetargowego na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.

Więcej na temat budowy dróg w Polsce przeczytasz tutaj

Budowa drogi ekspresowej S10 - znaczenie dla regionu

Jak podkreślił wiceminister Jerzy Szmit, o wydanie dzisiejszej decyzji zabiegało wiele środowisk. Inwestycja gwarantuje połączenie Torunia z bydgoskim lotniskiem, z kolei Bydgoszcz uzyska szybki dostęp do autostrady A1.

Inwestycja, polegająca na budowie drogi ekspresowej S10 Toruń – Bydgoszcz wraz z węzłem Czerniewice została zapisana w Programie Budowy Dróg krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Przewidywana długość tego odcinka, łączącego obie stolice województwa,  to  50,4 km.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w październiku 2015 r. ogłosiła przetarg na wykonanie STEŚ wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji. Zabezpieczona jednak wówczas kwota okazała się niewystarczająca do wykonania tego zadania, przez co procedura przetargowa musiała zostać unieważniona.

Na podstawie podpisanego Programu Inwestycji, zarządca drogi, czyli GDDKiA, ogłosi ponowny przetarg. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji stanowi pierwszy etap przygotowania inwestycji, przybliżający mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do realizacji tej ważnej dla nich inwestycji.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...