Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Kuba Brzeziński
rozwiń więcej
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot? / Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot? / Materiały prasowe Uber

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Numerem jeden na liście zgub w Uberze są ubrania. To przedmiot, który znajduje się w pierwszej trójce w rankingu rzeczy zagubionych niezależnie od kraju. Zguba w postaci szalika czy nawet kurtki jest jednak mało spektakularna. Pasażerom zdarzają się większe wpadki.

Najdziwniejsze zguby Ubera na świecie

Jakie najdziwniejsze przedmioty pasażerowie potrafili zostawić w aucie Ubera? Lista jest naprawdę długa. Znajduje się na niej m.in. tupecik na czoło, dwa pojemniki z pająkami w środku, mały rekwizyt szkieletu szczura, żywy żółw, silnik do jeepa czy płot ogrodowy.

Choć powyższa lista stanowi tak naprawdę dopiero starter. Pas mistrzowski federacji WWE zgubiono aż... dwukrotnie. Nie wiadomo czy w samochodzie jechał zapominalski zawodnik wrestlingu, czy może fan.

Co gubią polscy pasażerowie Ubera?

W rankingu dziwnych zgub w Uberze Polacy mieliby szansę na mocną pozycję. W końcu w 2023 r. pasażerowie zostawili w taksówce m.in. sztuczną szczękę, 3000 zł w gotówce, lupy stomatologiczne, 50 kg ciasta czy pionek szachowy kanciasty.

Polacy mają największą skłonność do zapominania rzeczy w Uberze mamy pod koniec roku. Zwłaszcza w okresie przełomu listopada i grudnia. Środa oraz wtorek to dni, w które kumulacyjnie było najwięcej zgłoszeń dotyczących zgub. Dniami z najmniejszą liczbą zgłoszeń okazały się piątek oraz niedziela.

Jak odzyskać zgubiony w Uberze przedmiot?

Roztargnienie, zapominalstwo, ciężki dzień. Powód zguby nie ma żadnego znaczenia. Ważniejsze jest to, że przedmioty można dość łatwo odzyskać. Najprostszy to skontaktować się z kierowcą za pomocą opcji "kontakt" w aplikacji w smartfonie. Oczywiście może się okazać, że pasażer zostawi w aucie... telefon. To nadal nic straconego. Bo w takim przypadku należy zalogować się na konto Uber na komputerze i wykonać wskazane czynności:

  • Wejdź w zakładkę "Twoje przejazdy" i wybierz przejazd, w trakcie którego zostawiłeś w aucie swoją własność.
  • Wybierz opcję "Zgubiony przedmiot".
  • Przejdź do zakładki "Kontakt z kierowcą w sprawie zagubionego przedmiotu".
  • Przewiń stronę na sam dół i wpisz numer kontaktowy, pod którym można się z Tobą skontaktować, a następnie kliknij "Prześlij".
  • Odbierz połączenie telefoniczne bezpośrednio od kierowcy.
  • Potwierdź z kierowcą czas i miejsce odbioru przedmiotu, jeśli ten go wcześniej znalazł.

Bardzo ważne jest to, że połączenia np. z kierowcą będą anonimizowane - ani kierowca, ani pasażer nie zobaczą swoich prawdziwych numerów telefonu.

Moto
Szykują się przeceny na stacjach paliw. Ile zapłacimy za paliwo?
17 maja 2024

Analitycy z e-petrol.pl przewidują, że przeceny na stacjach paliw w Polsce przyśpieszą w najbliższych dniach. W nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą spodziewać się niższych cen zarówno dla benzyny 95, jak i oleju napędowego.

Kiedy można, a kiedy nie można holować auta? I jak zrobić to w zgodzie z przepisami?
16 maja 2024

Przepisy regulują praktycznie każdy aspekt życia kierowcy. W tym także holowanie. Opisują jak oznaczyć pojazd holowany i holujący oraz do jakich zasad stosować się w czasie jazdy. Wszystkie zebraliśmy w tym materiale.

Zatrzymał się na chwilę i ruszył. On ma pierwszeństwo na drodze czy ty?
16 maja 2024

Kierowca zatrzymał się, żeby wysadzić pierwszego. Chciał ponownie ruszyć z miejsca, ale inny pojazd zaczął go omijać. Kto tu ma pierwszeństwo w takiej sytuacji? Przepisy pozwalają na jasną interpretację w tym przypadku.

Lewy pas to pas do jazdy szybkiej? Nie, ale i tak nie możesz z niego korzystać
15 maja 2024

Przepisy są jasne. Królowie lewego pasa popełniają wykroczenie. Ma on bowiem przypisaną konkretną rolę. Warto o tym pamiętać, bo jazda lewym pasem może się okazać drogą przyjemnością drogową.

Policjant pokazuje jedno, ty robisz drugie. Mandat do 5000 zł i 15 punktów karnych
15 maja 2024

Kierowca ma obowiązek stosowania się do poleceń wydawanych przez policjanta. I warto o tym pamiętać. Ignorowanie komend może się bowiem skończyć naprawdę surowym mandatem.

Pieszy ma pierwszeństwo na pasach. To pierwszeństwo nie jest jednak bezgraniczne
14 maja 2024

Nietrudno odnieść wrażenie, że piesi uważają się w Polsce za święte krowy. To jednak poważny błąd myślenia. Bo jest pewien przypadek, w którym pierwszeństwa na pasach nie mają. Warto o nim pamiętać.

Czy na zakazie wyprzedzania można wyprzedzić rowerzystę?
14 maja 2024

Przy drodze ustawiony jest znak B-25 "zakaz wyprzedzania". Przed pojazdem jedzie jednak rowerzysta. Czy za tą tablicą można wyprzedzić cyklistę? Czy kierujący powinien poczekać do miejsca, w którym zakaz przestaje obowiązywać?

Kierowcy zawodowi. Transportują, ale też napędzają polską gospodarkę
13 maja 2024

W Europie jest ich kilka milionów. Na co dzień wykonywana przez nich praca bywa niezauważana. To jednak poważny błąd. Bo przemierzają nawet kilkaset tysięcy km rocznie i przewożą nawet 14 mld ton towarów.

Elektryk w garażu podziemnym? Oto nowe wytyczne ppoż dla takich obiektów
13 maja 2024

Pożary samochodów elektrycznych są długie. I niestety może do nich dojść także w garażach podziemnych. Co wtedy? Pojawiły się właśnie nowe wytyczne ppoż. Kluczowe jest to, że nowe rekomendacje zostały przygotowane przez naukowców we współpracy ze Strażą Pożarną.

Jeśli przejdziemy na samochody elektryczne, będziemy musieli zwiększyć zatrudnienie w straży pożarnej – straż trzeba wezwać do każdej kolizji
12 maja 2024

Tak jest przynajmniej teraz, przy obecnej technologii stosowanej w bateriach elektrycznych zasilających napęd. Żaden kierowca ani obecnie nawet serwis techniczny nie oceni właściwie zagrożenia pożaru lub innych niepożądanych skutków nawet drobnej kolizji.

pokaż więcej
Proszę czekać...