Można kupić bilety na autobus przez Internet i aplikację Mobilis

Można kupić bilety na autobus przez Internet i aplikację Mobilis / ShutterStock
Pasażerowie podróżujący autobusami mogą kupić bilety przez aplikację mobilną lub Internet. Co więcej, jest także możliwość zapłacenia kartą płatniczą podczas zakupu biletu u kierowcy. Choć trudno w to uwierzyć, ale wciąż są to rozwiązania nowatorskie na polskim rynku przewozów autobusowych.

Można kupić bilety na autobus przez Internet i aplikację Mobilis

W dobie Internetu i transakcji bezgotówkowych Mobilis Group wprowadza kolejne udogodnienia dla pasażerów. Wśród nowości pojawiła się możliwość zakupu biletów poprzez aplikację mobilną oraz płatność kartą w autobusach. Innowacje dotyczą zdecydowanej większości połączeń dalekobieżnych przewoźnika, w tym turystycznych kursów sezonowych. Dodatkowo pasażerowie mogą kupić bilet również przez Internet.

Choć transakcje bezgotówkowe stały się w ostatnich latach standardem dla sporej części społeczeństwa, możliwość płatności kartą w autobusach kursujących na liniach średniodystansowych i dalekobieżnych wciąż jest jeszcze rzadkością na rynku przewozów. Wiele firm przewozowych nie umożliwia nawet zakupu biletów u kierowcy.

Zobacz też: Jak przygotować się do wakacyjnej podróży?

Dzięki nowościom wprowadzonym przez Mobilis Group pasażerowie mogą z łatwością kupić bilet z użyciem aplikacji mobilnej lub zapłacić kartą w autobusach. Kompleksowe podejście do komfortu podróży zaczyna się już na etapie opłaty za przejazd. Zgodnie z tą zasadą, możliwość transakcji bezgotówkowych pojawiła się we wszystkich autobusach dalekobieżnych Mobilis Group oraz na większości kursów sezonowych, które od 1 lipca 2017 roku dostępne będą w ofercie firmy.

Zobacz też: Czy ufamy ludziom, których spotykamy korzystając z BlaBlaCar?

Bilet na autobus z wyprzedzeniem i w telefonie

Przewoźnik wprowadził również ułatwienia dla osób, które chcą swój bilet zakupić wcześniej z użyciem smartfonu lub tabletu. Dzięki aplikacji mobilnej Mobilis Group pasażerowie szybko i wygodnie sprawdzą rozkład jazdy, zapłacą za przejazd, a bilet będą mieć cały czas pod ręką w telefonie.

Zobacz też: Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

„Jak wynika z naszych danych, około 20% klientów Mobilis Group już w tej chwili decyduje się na zakup biletu przez Internet. Na trasach dalekobieżnych odsetek ten sięga nawet 30%, podczas gdy jeszcze kilka lat temu zainteresowanie możliwością nabycia biletu online było znikome. Tak duży wzrost liczby internetowych transakcji był dla nas sygnałem, że warto wprowadzić kolejne udogodnienia ułatwiające naszym pasażerom dokonywanie opłat za przejazd. Dzięki temu cała podróż jest jeszcze bardziej komfortowa, od samego początku do końca, co zawsze było i będzie dla nas priorytetem.” – powiedziała Magdalena Selder, Dyrektor Marketingu Mobilis Group.

Ważnym elementem oferty Mobilis Group jest także możliwość zakupienia biletu w atrakcyjnych cenach na stronie www.mobilis.pl. Cena biletu zależy m.in. od: terminu dokonywania transakcji online, popularności wybranego kursu czy pokonywanego odcinka trasy.

Do jakich miast będzie jeździł Mobili w wakacje?

Innowacje przewoźnika dotyczące kupna biletu przez aplikację i płatności kartą dostępne są na większości kursów średniodystansowych i dalekobieżnych. Obejmują również wiele połączeń, które – jak co roku – pojawią się sezonowo. Już od lipca klienci firmy będą mogli wybrać się m.in. do Władysławowa, Międzyzdrojów, Mielna, Krynicy Morskiej, Gdańska, Giżycka, Mrągowa, Zakopanego czy na Hel, korzystając ze specjalnej wakacyjnej oferty. Wszystkie autobusy realizujące kursy sezonowe są wyposażone w klimatyzację oraz Wi-Fi. W wielu z nich pasażerowie znajdą także gniazdka elektryczne. Podróżni udający się na letni wypoczynek mogą liczyć również na 50-procentową zniżkę dla dzieci do lat 6, dzięki czemu cena podróży nie będzie wysoka nawet dla całej rodziny. Zniżki handlowe obejmą też m.in. seniorów i studentów. Kursy sezonowe Mobilis Group dostępne będą do końca sierpnia.

Źródło: Mobilis Group

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...