REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

AMB Property Corporation i ProLogis finalizują fuzję

REKLAMA

REKLAMA

AMB Property Corporation (NYSE: AMB) i ProLogis (NYSE: PLD) ogłosiły zakończenie fuzji w wyniku której powstała spółka ProLogis, Inc., globalny właściciel, operator i deweloper nieruchomości przemysłowych.

Od 3 czerwca 2011 roku akcje nowej spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku pod sygnaturą PLD.

REKLAMA

REKLAMA

- W wyniku fuzji dwie wielkie firmy stworzyły jeszcze potężniejszą globalną spółkę działającą na rynku nieruchomości przemysłowych – powiedział Hamid R. Moghadam, prezes i jeden z
dwóch dyrektorów naczelnych nowego podmiotu. - Z entuzjazmem przystępujemy do realizacji strategii w mającej na celu wykorzystanie możliwości rozwoju firmy na całym świecie dzięki
znakomitemu portfolio nieruchomości logistycznych, doświadczeniu w lokowaniu prywatnego kapitału, doskonałej kondycji finansowej i wybitnym kadrom.

- Przyszłość ProLogis rysuje się w bardzo jasnych barwach-  – powiedział Walter C. Rakowich, drugi z dyrektorów naczelnych. - Dzięki bezkonkurencyjnej globalnej sieci nieruchomości,
wybitnemu zarządowi oraz kompetentnej kadrze menedżerskiej będziemy nadal dostarczać produkty i usługi doskonałej jakości naszym klientom, umożliwiać rozwój zawodowy
pracownikom i zapewniać rentowność godną lidera zgodnie z obietnicą złożoną akcjonariuszom.

Akcje ProLogis

W wyniku fuzji każda dotychczasowa akcja zwykła ProLogis została zamieniona na prawo poboru 0,4464 nowo wyemitowanej wspólnej akcji połączonych spółek. Każda akcja zwykła
AMB pozostanie jedną wspólną akcją połączonych spółek. Dotychczasowi posiadacze zwykłego kapitału akcyjnego ProLogis posiadają około 60 procent zwykłego kapitału akcyjnego
połączonych spółek, a udział dotychczasowych posiadaczy zwykłego kapitału akcyjnego AMB wynosi około 40 procent.

Efektem transakcji będzie synergia i natychmiastowy przyrost wartości księgowej. Do końca roku 2012 oczekiwane oszczędności kosztów ogólnych i administracyjnych powinny wynieść
80 milionów USD rocznie. Firma przewiduje, że niższy koszt kapitału w połączeniu z większą elastycznością finansową i obecnością na większej liczbie rynków zaowocuje możliwościami
uzyskiwania wyższych przychodów pozwalającymi na skuteczniejsze zaspokajanie potrzeb klientów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kierownictwo ProLogis

REKLAMA

Hamid R. Moghadam, były dyrektor naczelny AMB, i Walter C. Rakowich, były dyrektor naczelny ProLogis, będą jednocześnie sprawować funkcje dyrektorów naczelnych połączonej
spółki do 31 grudnia 2012 roku, po czym Rakowich przejdzie na emeryturę, a Moghadam zostanie wyłącznym dyrektorem naczelnym.

Do tego czasu Hamid R. Moghadam będzie się zajmował przede wszystkim kształtowaniem wizji i strategii firmy oraz sprawami związanymi z lokowaniem prywatnego kapitału, a Walter C. Rakowich – działalnością operacyjną, w tym w szczególności integracją obydwu platform oraz optymalizacją procesów synergii wynikającej z fuzji. Ponadto Moghadam zostanie także prezesem zarządu, a Rakowich – przewodniczącym komitetu wykonawczego.

Siedziba główna spółki będzie się znajdowała się w San Francisco, z kolei siedziba operacyjna – w Denver. Nowa spółka będzie miała strukturę podmiotu typu UPREIT („parasolowy fundusz
powierniczy inwestujący w nieruchomości”).

Oprócz Hamida R. Moghadama i Waltera C. Rakowicha w Zarządzie zasiądą: Lydia H. Kennard, J. Michael Losh, Jeffrey L. Skelton i Carl B. Webb z byłego zarządu AMB oraz George L.
Fotiades, Christine N. Garvey, Irving F. Lyons III, D. Michael Steuert i William D. Zollars z byłego zarządu ProLogis. Stanowisko głównego niezależnego członka zarządu (lead independent director) obejmie Irving F. Lyons III.

Doradcą finansowym ProLogis przy transakcji była firma Morgan Stanley, a doradcami prawnymi – firmy Greenberg Traurig oraz Mayer Brown. Spółka AMB natomiast korzystała z
usług doradcy finansowego J.P. Morgan Securities LLC oraz doradcy prawnego Wachtell, Lipton, Rosen & Katz.

O firmie Prologis, Inc.

ProLogis, Inc., jest właścicielem, operatorem i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Według stanu na 31 marca 2011 roku i danych pro forma z uwzględnieniem efektu fuzji ProLogis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 55,7 miliona metrów kwadratowych w 22 krajach. Wśród ponad 4500 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.

źródło: ProLogis

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cud na rynku nowych samochodów w kwietniu 2024: sprzedaż rośnie, auta tanieją

Zazwyczaj zwiększony popyt na określony towar winduje jego cenę w górę. Tymczasem na rynku nowych samochodów, zwłaszcza dostawczych i z segmentu premium, mimo dużej dynamiki sprzedaży obserwujemy obniżkę cen.

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Polacy zdecydowali

Według badania przeprowadzonego przez SW Research dla "Wprost", prawie połowa Polaków (48,1 proc.) popiera zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Jednakże, 35 proc. respondentów jest przeciwnego zdania, a niespełna 17 proc. nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

Prawo jazdy dla czternastolatka? Tak, ale tylko kategorii AM: na jakie pojazdy

Prawo jazdy kategorii AM to pierwszy krok dla młodzieży do aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu młodzi ludzie mogą nie tylko czerpać korzyści z nowych form transportu, ale również robić to w sposób bezpieczny i świadomy.

Szykują się przeceny na stacjach paliw. Ile zapłacimy za paliwo?

Analitycy z e-petrol.pl przewidują, że przeceny na stacjach paliw w Polsce przyśpieszą w najbliższych dniach. W nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą spodziewać się niższych cen zarówno dla benzyny 95, jak i oleju napędowego.

REKLAMA

Kiedy można, a kiedy nie można holować auta? I jak zrobić to w zgodzie z przepisami?

Przepisy regulują praktycznie każdy aspekt życia kierowcy. W tym także holowanie. Opisują jak oznaczyć pojazd holowany i holujący oraz do jakich zasad stosować się w czasie jazdy. Wszystkie zebraliśmy w tym materiale.

Zatrzymał się na chwilę i ruszył. On ma pierwszeństwo na drodze czy ty?

Kierowca zatrzymał się, żeby wysadzić pierwszego. Chciał ponownie ruszyć z miejsca, ale inny pojazd zaczął go omijać. Kto tu ma pierwszeństwo w takiej sytuacji? Przepisy pozwalają na jasną interpretację w tym przypadku.

Lewy pas to pas do jazdy szybkiej? Nie, ale i tak nie możesz z niego korzystać

Przepisy są jasne. Królowie lewego pasa popełniają wykroczenie. Ma on bowiem przypisaną konkretną rolę. Warto o tym pamiętać, bo jazda lewym pasem może się okazać drogą przyjemnością drogową.

Policjant pokazuje jedno, ty robisz drugie. Mandat do 5000 zł i 15 punktów karnych

Kierowca ma obowiązek stosowania się do poleceń wydawanych przez policjanta. I warto o tym pamiętać. Ignorowanie komend może się bowiem skończyć naprawdę surowym mandatem.

REKLAMA

Pieszy ma pierwszeństwo na pasach. To pierwszeństwo nie jest jednak bezgraniczne

Nietrudno odnieść wrażenie, że piesi uważają się w Polsce za święte krowy. To jednak poważny błąd myślenia. Bo jest pewien przypadek, w którym pierwszeństwa na pasach nie mają. Warto o nim pamiętać.

Czy na zakazie wyprzedzania można wyprzedzić rowerzystę?

Przy drodze ustawiony jest znak B-25 "zakaz wyprzedzania". Przed pojazdem jedzie jednak rowerzysta. Czy za tą tablicą można wyprzedzić cyklistę? Czy kierujący powinien poczekać do miejsca, w którym zakaz przestaje obowiązywać?

REKLAMA