O czym pamiętać kupując motocykl 125 ccm

motocykl Yamaha MT-125 125 ccm / Yamaha
Yamaha w ramach akcji „5 Kroków Yamaha” przypomina o najważniejszych kwestiach dotyczących zakup i późniejszej eksploatacji motocykla z silnikiem o pojemności 125 ccm.

Jak wybrać motocykl 125 ccm?

24 sierpnia 2014 r. weszła w życie poprawka do ustawy o kierujących pojazdami, zgodnie z którą do prowadzenia motocykla lub skutera o pojemności do 125 cm3 nie jest wymagane motocyklowe prawo jazdy, a jedynie posiadanie od co najmniej 3 lat prawa jazdy kategorii B. Poprawka ta otwiera drogę do rozpoczęcia przygody z jednośladami ogromnej liczbie osób – zarówno tym, którzy już wcześniej mieli kontakt z motocyklami lub skuterami, ale ograniczeni brakiem prawa jazdy odpowiedniej kategorii nie nabyli własnego sprzętu, jak i osób, które wcześniej w ogóle nie rozważały możliwości korzystania z jednośladów. Szczególnie z myślą o tych ostatnich Yamaha Motor Polska wraz z siecią autoryzowanych Dealerów stworzyła Program Opieki nad Klientem „5 Kroków Yamaha”, który ma na celu ułatwienie rozpoczęcia przygody z jednośladami.

Program Opieki nad Klientem „5 Kroków Yamaha” jest skierowany do osób, które spełniają wymogi prowadzenia motocykla lub skutera o pojemności do 125 cm3, lecz potrzebują wsparcia, zanim wyjadą jednośladem na ulicę. Program ten za pomocą prostych kroków pomaga przyszłemu użytkownikowi motocykla lub skutera przejść przez kolejne zadania, takie jak wybór pojazdu, jego finansowanie, ubezpieczenie, dobór odzieży ochronnej, a także szkolenie z zakresu obsługi i prowadzenia własnego jednośladu.

Krok 1 – Wybór pojazdu ma na celu pomoc w doborze optymalnego pojazdu, który najlepiej spełni potrzeby przyszłego właściciela. Wbrew pozorom jest się nad czym zastanawiać, ponieważ Yamaha dysponuje najszerszą na rynku ofertą motocykli i skuterów o pojemności 125 cm3 przeznaczonych dla różnych kierowców i do różnych celów. Krok 1 programu to nie tylko fachowa pomoc sprzedawców w autoryzowanych salonach, ale również elektroniczny konfigurator dostępny na stronach www.yamaha-motor.pl oraz www.MotoBezPrawka.pl, który na podstawie udzielonych pytań zawęzi wybór pojazdów zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Krok 2 – Finansowanie i Ubezpieczenie obejmuje wygodne finansowanie nabywanego pojazdu oraz wyjątkowo korzystny pakiet ubezpieczenia. Klientom Yamahy Santander Consumer Bank oferuje prosty kredyt na 24 lub 48 miesięcy, w którym skuter D’elight jest dostępny już od 242,29 PLN miesięcznie1. Zaletami tego kredytu są brak wpłaty własnej oraz możliwość sfinansowania nie tylko samego pojazdu, ale również pakietu odzieży ochronnej i ubezpieczenia. To ostatnie obejmuje pełny pakiet OC/AC/NNW Towarzystwa Ubezpieczeniowego Compensa, który dla Klientów Yamahy wynosi tylko 5,5% wartości pojazdu, z opcją zniesienia udziału własnego po odbyciu bezpłatnego szkolenia z jazdy jednośladem Yamaha 125 cm3. Dla przykładu, pełne ubezpieczenie skutera D’elight to zaledwie 484 PLN2 rocznie.

Krok 3 – Odzież Ochronna to niezwykle istotny element, jakim jest dobranie odpowiedniej odzieży ochronnej do jazdy jednośladem. W tym celu Yamaha przygotowała gotowe zestawy renomowanej szwajcarskiej marki IXS, w cenach już od 850 PLN. Dzięki pakietom Klienci nie będą musieli martwić się o dobór poszczególnych elementów odzieży i dodatkowo zaoszczędzą do 250 PLN. O pomoc w zakupie dodatkowej odzieży spoza zestawów lub akcesoriów do pojazdu Klienci mogą się zwrócić bezpośrednio do dealerów Yamaha.

Krok 4 – Szkolenie w cenie pojazdu to bezpłatne lekcje, na które Yamaha zaprasza Klientów przed rozpoczęciem użytkowania swoich nowych pojazdów o pojemności 125 cm3. Na szkoleniu Klient pozna swój jednoślad i zasady poruszania się nim. W zależności od tego, czy Klient decyduje się na zakup motocykla czy skutera, otrzyma gratis 4 lub 2 godziny szkolenia w renomowanej szkole w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Dzięki temu, mimo braku ustawowego wymogu szkolenia, Klienci Yamahy mają możliwość opanować podstawy jazdy jednośladem pod okiem profesjonalnego instruktora. Dodatkowo, udział w szkoleniu znosi udział własny w szkodzie w pakiecie ubezpieczenia OC/AC/NNW oferowanym przez TU Compensa.

Krok 5 – Opieka Yamaha to stała opieka autoryzowanych Dealerów Yamaha, którzy służą radą i pomocą nie tylko na etapie zakupu pojazdu, ale również podczas jego dalszego użytkowania Przeglądy okresowe, dobór dodatkowych akcesoriów, ubezpieczenia pojazdu w kolejnych latach eksploatacji, ewentualne naprawy gwarancyjne to zaledwie część dodatkowych usług oferowanych w 23 autoryzowanych salonach Yamaha na terenie Polski.

Łącząc najszerszą na rynku gamę motocykli i skuterów o pojemności 125 cm3, których ceny zaczynają się już od 8800 PLN, z Programem Opieki nad Klientem „5 Kroków Yamaha”, Yamaha proponuje Klientom kompleksową ofertę na zakup jednośladu, którym dziś można jeździć z prawem jazdy kat. B. Nie ma na rynku lepszej okazji do rozpoczęcia przygody z jednośladami!

Źródło: materiały prasowe Yamaha

Moto
Przewoźnik nie zmieni tachografu do końca 2024 r. Kara to 10 tys. zł
30 kwi 2024

W Polsce ponad 300 tys. aut będzie musiało otrzymać nowy tachograf. Kiedy jest on konieczny i ile kosztuje jego montaż? To kluczowe pytania. Zwłaszcza że kara za nieprzystosowanie pojazdu do nowych wymogów to nawet 10 tys. zł.

Kolizja z dzikiem. Czy kierowca dostanie odszkodowanie? Jedyną nadzieją AC
30 kwi 2024

Kolizja ze zwierzęciem wcale nie jest rzadkim scenariuszem na polskich drogach. Jak się zachować w takim przypadku i czy kierowca może liczyć na odszkodowanie na naprawę auta? Sprawdźcie.

Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

pokaż więcej
Proszę czekać...