Mam instalacje/Mam stację

Mam instalacje/Mam stację to nowatorska oferta skierowana do właścicieli flot samochodowych lub wózków widłowych zasilanych LPG. O co w niej chodzi? O to, by mieć własną stację LPG! / ELPIGAZ
Mam instalacje/Mam stację to nowatorska oferta skierowana do właścicieli flot samochodowych lub wózków widłowych zasilanych LPG. O co w niej chodzi? O to, by mieć własną stację LPG!

Polska należy do światowej czołówki pod względem ilości pojazdów zasilanych LPG. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest paliwo, autogaz może zapewnić najniższe koszty, przy zachowaniu parametrów eksploatacyjnych na tym samym poziomie. Łatwość jego magazynowania i transportowania sprawia, że jest łatwo dostępny, co sprzyja nieustannemu rozwojowi jego zastosowania. Do przetaczania gazu ze stacjonarnego zbiornika magazynowego do zbiornika pojazdu służą stacje napełniania LPG lub punkty napełniania LPG. Elpigaz, producent instalacji gazowych i zbiorników oraz Bałtykgaz, firma oferująca budowę stacji i dostawę LPG najwyższej jakości połączyły siły i nawiązały współpracę. Ich nowatorska oferta „Mam instalacje/Mam stację" to pierwsza na rynku autogazu komplementarna oferta i kompleksowa obsługa. Korzystanie z własnej stacji LPG dodatkowo podnosi atrakcyjność ekonomiczną, dzięki możliwości zakupu tańszego autogazu. Dla flot przygotowane jest kompleksowe rozwiązanie polegające na przystosowaniu pojazdów samochodowych (osobowych, dostawczych, ciężarowych, itp.) lub jej części do zasilania tańszym i bardziej ekologicznym LPG oraz dostarczenie i uruchomienie własnej stacji tankowania LPG do obsługi tych pojazdów.

Zobacz też: Instalacja gazowa dla silników Diesla!

Wachlarz możliwości

Instalacje gazowe oraz zbiorniki LPG do szerokiej gamy pojazdów różnych kategorii produkuje Elpigaz. Dostarcza systemy przeznaczone dla silników zasilanych benzyną i olejem napędowym. Dla każdego rodzaju pojazdu, w zależności od sposobu jego użytkowania oraz wielkości zużycia paliwa i oczekiwanego zasięgu pomiędzy tankowaniem, dobierany jest zbiornik na gaz oraz sposób jego mocowania (leżący, stojący, wiszący). Oszczędności uzyskuje się już od pierwszego kilometra/pierwszej godziny pracy na gazie i są one tym większe, im więcej paliwa zużywa silnik. Poziom uzyskiwanych oszczędności z jazdy na gazie zależy od ilości kilometrów – im większe przebiegi, tym większe oszczędności.

Zobacz też: Eksploatacja zimowa samochodu z instalacją LPG

Wózki LPG

Własna stacja wpisuje się także w potrzeby przedsiębiorców użytkujących wózki widłowe, zasilane butlami gazowymi 11 kg. W zakres kompleksowej obsługi, poza uruchomieniem stacji, wchodzi zastąpienie butli na cylindryczne zbiorniki LPG (automotive). W zależności od zapotrzebowania, dobierany jest odpowiedni zbiornik LPG, umożliwiający ciągłą pracę wózka przez 10-12 godzin. Przekłada się to na nieprzerwaną pracę wózka oraz wyeliminowanie przestojów związanych z wyczerpaniem się gazu w butli i jej wymianą. Zastosowanie zbiornika Elpigaz eliminuje problem niewykorzystanego gazu, zapewnia także wielokrotne tankowanie. Własna stacja umożliwia napełnianie zbiorników w dogodnym czasie gazem wysokiej jakości, spełniającym w całym zakresie normę PN/EN 589, w dodatku tańszym niż w butlach. Dzięki personalizacji rozliczeń za pomocą indywidualnych kart tankowania dla każdego pojazdu/kierowcy, sprawuje się pełną kontrolę zużycia gazu.

Zobacz też: LPG - z czego się składa i jakie ma właściwości?

Walory autogazu

Gaz jest najtańszym z ogólnie dostępnych paliw do silników – jego cena od lat oscyluje poniżej połowy ceny benzyny czy oleju napędowego, a posiadanie własnej stacji LPG jeszcze tę relację poprawia. Tak duża różnica pomiędzy ceną gazu a innymi paliwami sprawia, że inwestycja w instalację gazową zwraca się w bardzo krótkim czasie, przynosząc oszczędności oraz obniżając koszty. Zmiana zasilania pojazdów z paliw tradycyjnych na paliwa gazowe sprzyja zmniejszeniu emisji spalin i ograniczeniu efektu cieplarnianego. Autogaz jest paliwem ekologicznym – wynika to głównie z prostej budowy chemicznej składników tego paliwa – propanu C3H8 i butanu C4H10 oraz pozbawienia potrzeby stosowania innych domieszek.

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...