Pall-Ex Polska szuka firm transportowych

ShutterStock
Pall-Ex, sieć dystrybucji ładunków paletowych, która w lipcu br. rozpoczęła działalność na polskim rynku, ogłosiła program partnerski dla przewoźników. Do sieci może dołączyć każda firma transportowa, która realizuje przewozy paletowe i posiada stałych klientów.

- Szukamy przewoźników z całej Polski. Mogą to być zarówno duże firmy, dysponujące flotą kilkudziesięciu pojazdów, jak i małe rodzinne przedsiębiorstwa działające na rynku lokalnym. Doświadczenia naszych europejskich partnerów pokazują, że firmy, które działają w naszej sieci redukują puste przebiegi, zmniejszają koszty operacyjne, a jednocześnie szybko zwiększają bazę klientów i co za tym idzie swoje przychody

– tłumaczy Karolina Gil, Dyrektor Sprzedaży w Pall-Ex Polska. – Jeden z naszych rumuńskich partnerów, dzięki sieci Pall-Ex od podstaw zbudował bazę około 70 klientów, a to tylko jeden z przykładów. – dodaje. 

Tańsza logistyka ostatniej mili

Sieć Pall-Ex została utworzona w 1996 r. w Wielkiej Brytanii, w odpowiedzi na potrzeby klientów oczekujących przewozów niewielkich partii towarów w ciągu 24 h. Działa w modelu „hub & spoke” - partnerzy regionalni odbierają ładunki od swoich klientów, konsolidują je w swoich magazynach, a następnie przewożą je do centralnego hubu Pall-Ex zlokalizowanego pod Łodzią. Tam ładunki są sortowane ze względu na miejsce przeznaczenia, ładowane na pojazdy partnerów regionalnych i przewożone do ich magazynów, skąd wykonywana jest końcowa dostawa bezpośrednio do odbiorcy. – To w znaczący sposób ogranicza nie tylko puste przebiegi, ale i liczbę pojazdów poruszających się po drogach.

W związku z tym, że to najbliżej zlokalizowany partner odbiera i dowozi ładunek, ilość przejechanych kilometrów znacznie się zmniejsza. Daje to przewoźnikom nie tylko oszczędności w postaci niższych wydatków na paliwo, ale również zmniejsza zużycie CO2 wytwarzane przez flotę przewoźnika – dodaje Karolina Gil. 

Już w 2004 r. wyniki badań przeprowadzonych przez Departament Transportu Drogowego Wielkiej Brytanii pokazały, że system przewozów Pall-Ex umożliwiał wypełnienie pojazdów w 90%, podczas gdy średnie wypełnienie ciężarówek w tradycyjnym transporcie wyniosło 51%.

W sieci, ale niezależni 

Pall-Ex chce pozyskać do współpracy przede wszystkim te firmy, które mają doświadczenie w realizacji przewozów na paletach i na stałe obsługują klientów w tym zakresie. – Zależy nam na tym, bo sieć to system naczyń połączonych. Jeśli każdy partner będzie realizował przewóz określonej liczby palet, to suma przewozów wszystkich uczestników będzie na tyle duża, że każdy z uczestników sieci zauważy korzyści wynikające z przynależności do niej – tłumaczy Karolina Gil. 

Europejski model biznesowy Pall-Ex opiera się na współpracy z niezależnymi, lokalnymi firmami transportowymi. Również w Polsce Pall-Ex gwarantuje przewoźnikom pełną niezależność – to oni samodzielnie kształtować będą politykę cenową i decydować o tym czy przewozić ładunek za pośrednictwem sieci czy też na własną rękę – wyjaśnia Karolina Gil.

Koszty przewoźników pod kontrolą

W ramach programu, Pall-Ex udostępni przewoźnikom system IT, który pozwala na tworzenie zleceń, zarządzenie flotą i przesyłkami oraz kontrolę kosztów. System zawiera funkcję śledzenia przesyłek, potwierdzenia dostawy, generowania raportów i faktur. – TWINE bo o nim mowa, powstał w oparciu o 15-letnie doświadczenia operacyjne i finansowe europejskich przewoźników zrzeszonych w sieci Pall-Ex. To bezcenna pomoc zwłaszcza dla tych firm, które nie posiadają systemów informatycznych i na bieżąco nie analizują opłacalności przewozów. TWINE umożliwia dokładną kalkulację kosztów przesyłek - mówi Karolina Gil. 

Sieć zapewnia również wsparcie w pozyskiwaniu klientów, pomoc w konstruowaniu ofert handlowych oraz marketingu. 

Europa w zasięgu 

Obecnie Pall-Ex działa już w Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Francji i we Włoszech. W najbliższym czasie Pall-Ex planuje uruchomienie sieci w Turcji, w Niemczech, w Skandynawii oraz w Czechach i na Słowacji. Dzięki temu, partnerzy należący do polskiej sieci będą mogli realizować przewozy także w Europie. W Polsce, Pall-Ex chce zrealizować pierwsze przewozy w kwietniu 2013 r.

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...