ROHLIG SUUS: Nowe biuro we Wrocławiu

fot. ROHLIG SUUS
Operator logistyczny Rohlig Suus otworzył biuro air&sea oraz uruchomił Dział Celny na wrocławskim terminalu lotniczym Cargo.

W związku z uruchomieniem stałych linii drobnicowych w transporcie z Chin do Wrocławia, ROHLIG SUUS Logistics na początku kwietnia br. otworzył w stolicy Dolnego Śląska dedykowane biuro handlowo-operacyjne air&sea. Krok ten wpisuje się w obraną przez firmę strategię decentralizacji i obsługi klientów lotniczo-morskich z poziomu regionu.

- W regionie południowo-zachodnim od dłuższego czasu obserwujemy dynamiczny rozwój gospodarki, który pociąga za sobą wzrost popytu na kompleksowe usługi logistyczne, takie jak transport lotniczy, morski i drogowy, profesjonalna obsługa celna, oraz magazynowanie. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynkowym oraz kontynuując obraną politykę, by być jak zawsze blisko naszych klientów, otworzyliśmy biuro we Wrocławiu, które łączy kompetencje handlowe oraz operacyjne – powiedziała Małgorzata Musiał, Regionalny Kierownik ds. Rozwoju Biznesu Morskiego i Lotniczego z ROHLIG SUUS Logistics.

Operator rozszerzył również oferowane usługi celne o nową lokalizację – Dział Celny na terminalu lotniczym Cargo we Wrocławiu. Biuro zatrudnia tam kilku stałych pracowników, odpowiedzialnych za kontakt z klientem i działania realizacyjne.

Certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO

ROHLIG SUUS Logistics od 11 października 2010 roku posługuje się Certyfikatem Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO, który potwierdza rzetelność operatora w obrocie gospodarczym oraz spełnienie rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa określonych przez administrację celną. W efekcie umożliwia to priorytetową i skróconą kontrolę towarów na granicy celnej.

Tym samym wrocławski oddział air&sea ROHLIG SUUS Logistics specjalizuje się w następujących usługach: lotnicze przesyłki general cargo i niebezpieczne DGR, morskie przesyłki kontenerowe (FCL) i drobnicowe (LCL), przesyłki ponadgabarytowe, rejsy czarterowe, transport intermodalny, kompleksowa obsługa importu, eksportu oraz tranzytu towarów. Usługa uzupełniona jest o dystrybucję drogową towarów w Polsce i w Europie, bezpośrednio do odbiorcy.

źródło: Rohlig Suus

Moto
Przewoźnik nie zmieni tachografu do końca 2024 r. Kara to 10 tys. zł
30 kwi 2024

W Polsce ponad 300 tys. aut będzie musiało otrzymać nowy tachograf. Kiedy jest on konieczny i ile kosztuje jego montaż? To kluczowe pytania. Zwłaszcza że kara za nieprzystosowanie pojazdu do nowych wymogów to nawet 10 tys. zł.

Kolizja z dzikiem. Czy kierowca dostanie odszkodowanie? Jedyną nadzieją AC
30 kwi 2024

Kolizja ze zwierzęciem wcale nie jest rzadkim scenariuszem na polskich drogach. Jak się zachować w takim przypadku i czy kierowca może liczyć na odszkodowanie na naprawę auta? Sprawdźcie.

Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

pokaż więcej
Proszę czekać...