Na czym polega magazynowanie "multi-user"

Wojciech Wieczorek
rozwiń więcej
ShutterStock
Usługa magazynowania „multi-user” lub inaczej zwana „shared-user” to koncepcja logistyczna polegająca na współdzieleniu powierzchni i zasobów magazynowych pomiędzy kilkoma operacjami prowadzonymi we wspólnym obszarze składowania.

Najbardziej optymalne kosztowo rozwiązanie uzyskuje się w ramach jednego obiektu, gdzie prowadzone są aktywności handlingowe poszczególnych klientów w sąsiadujących ze sobą modułach magazynowych. W przypadku składowania idealnym rozwiązaniem jest połączenie klientów o przeciwnych okresach wzrostu zapotrzebowania na powierzchnię.

Tzw. overstock można relokować do sąsiadującej strefy buforowej w okresie tymczasowego składowania. Pracownicy magazynowi wykonujący prace ładunkowe, kompletacji i usług dodanych np. pakowanie lub przygotowanie specjalnych zestawów na zamówienie klienta, mogą być przemieszczani w ramach potrzeb do innych zadań.

Sprzęt magazynowy

Dodatkowo również sprzęt magazynowy tj. wózki czy maszyny do copackingu można także wykorzystać zależnie od zapotrzebowania na danym procesie.

Dla Klienta podstawową zaletą zarządzania „multi-klienckiego” jest możliwość kompensacji wahań wolumenowych i zapewnienie wymaganej elastyczności operacyjnej podczas szczytowych okresów sprzedaży przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów dodatkowych nadgodzin czy zatrudnieniu personelu z agencji pracy tymczasowej.

Do zadań specjalnych np. obsługi wózków systemowych czy wyposażonych w chwytaki klapowe konieczna jest odpowiednia specjalizacja i kwalifikacje personelu. Dlatego ważnym aspektem jest szkolenie pracowników w różnych obszarach, aby mieć możliwie najlepszą załogę przygotowaną do wykonywania prac na innych stanowiskach.

Magazynowanie

Istotna jest też znajomość danego asortymentu i specyficznych wymagań Klienta dotyczących np. kontroli lub przygotowania zamówień zgodnie z podaną instrukcją pakowania. Odpowiednie przeszkolenie pracowników i nadzór podczas wykonywanych prac przez kierowników zmiany pozwala na aktywne i skuteczne działanie.

Podział zadań jest prostszy w przypadku obsługi klientów z podobnych branż. Fiege posiada także szerokie doświadczenie w prowadzeniu operacji dla zupełnie odmiennych produktów i związanych z tym procesów.

Dywersyfikacja działalności daje szerokie możliwości rozwoju, a zdobyte doświadczenie może być efektywnie wykorzystane również w innych projektach. Jest to swoiste zabezpieczenie i gwarancja rzetelnych usług świadczonych dla Klientów jak i procesów realizowanych w tej usłudze.

Moto
Przewoźnik nie zmieni tachografu do końca 2024 r. Kara to 10 tys. zł
30 kwi 2024

W Polsce ponad 300 tys. aut będzie musiało otrzymać nowy tachograf. Kiedy jest on konieczny i ile kosztuje jego montaż? To kluczowe pytania. Zwłaszcza że kara za nieprzystosowanie pojazdu do nowych wymogów to nawet 10 tys. zł.

Kolizja z dzikiem. Czy kierowca dostanie odszkodowanie? Jedyną nadzieją AC
30 kwi 2024

Kolizja ze zwierzęciem wcale nie jest rzadkim scenariuszem na polskich drogach. Jak się zachować w takim przypadku i czy kierowca może liczyć na odszkodowanie na naprawę auta? Sprawdźcie.

Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

pokaż więcej
Proszę czekać...