2. Wyścig Mydelniczek Red Bull już 23. Września

Wyścig Mydelniczek Red Bull
Już 23. września na warszawskiej Agrykoli odbędzie się 2. Wyścig Mydelniczek Red Bull. Zaprojektowane i skonstruowane własnoręcznie pojazdy 80 drużyn popędzą jedną z najbardziej stromych stołecznych ulic. Dodatkową atrakcją będą przejazdy gwiazd – artystów i sportowców. Nie zabraknie spektakularnych kraks, zawrotnych prędkości i oryginalnych pomysłów!

Wyścig Mydelniczek Red Bull wraca do Polski po dziewięcioletniej przerwie. Pomysłowe pojazdy po raz kolejny zjadą jedną z najbardziej stromych warszawskich ulic – Agrykolą. Tor będzie niezwykle wymagający. Uczestnicy będą musieli pokonać liczne szykany, wyprofilowany stromy zakręt, a nawet małą skocznię tuż przed metą. Jury złożone z artystów i sportowców oprócz czasu, w którym Mydelniczka pokona trasę, wezmą pod uwagę oryginalność projektu, spektakularność przejazdu i widowiskowość prezentacji drużyny na rampie startowej.

Sił w kreatywnym wyzwaniu Red Bulla spróbują też poza konkursem niektóre gwiazdy. Mydelniczki zaprojektowali m.in. Michał Kościuszko, Staszek Karpiel, motocykliści ORLEN Teamu – Jacek Czachor i Marek Dąbrowski, a także Adam Małysz z Rafałem Martonem i… Brodką. – Łatwo nie będzie. Ważne, żeby pojazd miał sprawne hamulce. – śmieje się Małysz.

Zobacz też: Zaproszenie na konferencję: Praktyczne Rozwiązania w Zarządzaniu Flotą 2012

Na drużyny, które znajdą uznanie w oczach jury, czekają wyjątkowe nagrody. Ekipa, która stanie na najniższym stopniu podium, będzie mogła zaprosić dziesięciu znajomych  i sprawdzić się w zawodach kartingowych. Drugie miejsce to co-drive z Michałem Kościuszko. Każdy z członków zespołu będzie mógł sprawdzić, co czuje podczas rajdu pilot wicemistrza świata PWRC, a także odbyć pod okiem Michała lekcję rajdowej jazdy, biorąc kierownicę w swoje ręce. Zwycięski zespół będzie miał niepowtarzalną okazję spróbować sił w realistycznym symulatorze bolidu Formuły 1, na którym regularnie trenują Sebastian Vettel i Mark Webber. Wyjazd do siedziby Red Bull Racing w Milton Keynes to także okazja do zwiedzenia fabryki bolidów.

Na publiczność też czekają atrakcje i nagrody. 2. Wyścig Mydelniczek Red Bull rozpocznie się o 13:00. Widzowie, którzy zjawią się chwilę wcześniej, będą mogli podziwiać pojazdy przygotowujące się do startu. Profesjonalny paddock będzie usytuowanym przy Alejach Ujazdowskich. Kibice będą mogli wyrazić uznanie dla pojazdu, który najbardziej przypadł im do gustu, głosując na faworyta w konkursie SMS Red Bull MOBILE. Szczęśliwcy mogą liczyć na nagrody – wysokiej klasy smartfony,  oficjalne ubrania i gadżety Red Bull Racing.

Zobacz też: Przyszłość motoryzacji wg firmy BOSCH

Park Agrykola również zamieni się w wyścigowe miasteczko. Stanie w nim skatepark Red Bull MOBILE, na którym odbędą się pokazy rowerowe. W pawilonie Renault będzie można natomiast podziwiać  nowe modele Twingo R.S. i Megane R.S. z limitowanej serii Red Bull Racing RB7. Atrakcją dla fanów motoryzacji będzie prapremiera nowego Renault Clio. Dla wielbicieli Formuły 1 również coś się znajdzie. Będą mogli  nabyć oficjalne ubrania i gadżety mistrzowskiego teamu Red Bull Racing w specjalnym sklepie Butik Renault zlokalizowanym na terenie parku.

O niezapomnianą atmosferę podczas 2. Wyścigu Mydelniczek Red Bull zadbają DJe i zespół Blenders.

Zobacz też: Wielkie święto motoryzacji już za niecałe dwa tygodnie!

Idea wyścigów mydelniczek pochodzi z Belgii i sięga czasów, gdy mydło sprzedawano w dużych, drewnianych skrzynkach. Skrzynie były solidnie wykonane i świetnie nadawały się na pojazd. Wystarczyło przyczepić kółka, znaleźć stromą górkę i zjeżdżać z wielkim impetem. Red Bull odświeżył dawną zabawę w 2000 roku. Dodał iskrę kreatywności w budowie maszyn oraz konstrukcji toru i tak powstał znany na całym świecie Wyścig Mydelniczek Red Bull. Dzień Wyścigu jest w każdym mieście świata świętem kreatywności konstruktorów i dniem wspaniałej zabawy dla entuzjastów sportowej rywalizacji z przymrużeniem oka. W Polsce Wyścig Mydelniczek Red Bull odbędzie się po raz drugi.

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...