Nawigacja on-line poprowadzi do celu

Tylko tryb online gwarantuje dostęp do bieżących danych drogowych uwzględniając natężenie ruchu i aktualne sieci dróg.
Do widoku kierowcy przypatrującego się plastikowemu pudełeczku zawieszonemu pod szybą, lub ekranowi na konsoli środkowej, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W dzisiejszych czasach, gdy wszystko dzieje się szybciej, a wygoda i ergonomia grają najważniejszą rolę, nikt już nie ma siły na „walkę” z tradycyjną mapą. Przyszłością są mobilne nawigacje online.

Pojawienie się na rynku urządzeń nawigacyjnych GPS w dużym stopniu usprawniło życie kierowców, zdanych dotąd na podręczne mapy i atlasy samochodowe. Świat poszedł do przodu  i dedykowane urządzenia nawigacyjne coraz częściej zastępować zaczęto telefonami komórkowymi z aplikacjami. Przyszłość zaczęła należeć do mobilnych nawigacji online.

Zalety nawigacji online

Ergonomiczność nawigacji online to nie tylko wyznaczenie trasy z punktu A do punktu B. Bieżące dane o sytuacji na drodze i precyzyjne mapy bez problemu doprowadzą nas do celu. Nawigacja online wyznacza i optymalizuje trasę w oparciu o automatycznie aktualizowane dane – w przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań, wykorzystujących dane prognozowane. Dzięki temu jeśli podczas jazdy warunki na drodze ulegną zmianie np. z powodu wypadku, remontu, korków lub innego utrudnienia system przeliczy trasę i zaproponuję nową. 

-Tylko tryb online gwarantuje dostęp do bieżących danych drogowych uwzględniając natężenie ruchu i aktualne sieci dróg– ocenia Klaudia Cichocka, reprezentująca producenta darmowej nawigacji Yanosik. - Dzięki temu aplikacje online są znacznie skuteczniejsze od nawigacji działających offline.

Zobacz też: Volkswagen Up! w niemieckich salonach

Jeszcze więcej korzyści

Aktualne dane to nie jedyne korzyści płynące z nawigacji online. Na rynku dostępne są one coraz częściej za darmo. Znaczącym udogodnieniem jest możliwość wyznaczenia trasy za pomocą komunikatów głosowych. Dodatkowo aplikacje te mogą informować użytkownika o różnych zdarzeniach na trasie np. fotoradarach, kontrolach drogowych(np. Yanosik) oraz o stacjach benzynowych, bankomatach czy innych punktach obsługi (np. Google Maps ). Dodatkowo użytkownicy takich aplikacji mają też możliwość zgłaszania napotkanych utrudnień i informowania się o nich nawzajem.

Zobacz też: Dwie nagrody flotowe dla Skody

Transmisja danych

Korzystanie z nawigacji online wzbudzać może obawy o koszta transferu danych. Większość operatorów sieci komórkowej oferuje w rozsądnej cenie obszerne pakiety transferowe. Warto jedynie pamiętać, że koszta mogą wzrosnąć gdy znajdziemy się poza granicami kraju. Cena transmisji danych w roamingu jest wciąż wysoka, pozostaje jednak nadzieja na uregulowanie tej kwestii, przynajmniej w krajach Unii Europejskiej, poprzez ujednolicenie stawek. Wówczas nie będzie już  powodów do obaw o wysokie rachunki.

Zobacz też: NaviExpert w sieci Plus

Źródło: Creandi.pl

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...