I twoje dziecko może zostać Robertem Kubicą

Wyścigowa szkoła to da dzieciaków szansa na znalezienie się o krok od podium w Monte Carlo, obok Vettela i Kubicy fot. WSKW
Okres wakacyjny kojarzy się nam z odpoczynkiem i nieograniczoną ilością wolnego czasu. Czasem prowadzi to do braku pomysłów na jego rozsądne wykorzystanie, a nawet tęsknoty do dawnych obowiązków. Rozwiązanie dla dzieci i młodzieży przygotowało Centrum Grand Prix, zakładając Wakacyjną Szkołę Kierowców Wyścigowych.

Połączenie czterolatka, włoskiego bolidu wyścigowego? Okazuje się, że jest to możliwe. Warszawski tor kartingowy Grand Prix, zlokalizowany w centrum handlowym Blue City, otworzył Wakacyjną Szkołę Kierowców Wyścigowych. Każde dziecko powyżej czwartego roku życia może zacząć rozwijać swoje umiejętności i szlifować talent.

Szybko, ale bezpiecznie

Młodzi rajdowcy mogą trenować na bolidach włoskiej firmy Birel, mającej ponad 50-letnie doświadczenie w branży kartingowej. Możliwość dopasowania każdego elementu bolidu (ustawienia pedałów, kierownicy i fotela) do wzrostu dziecka oraz lekkie i wytrzymałe zderzaki sprawiają, że mały kierowca pozostaje bezpieczny.

Zobacz też: Koniec bezkarności na europejskich drogach

Grand Prix jednak na tym nie poprzestaje. Zapewnia dodatkowo każdemu kaski ochronne firmy OMP, która współpracowała z Ferrari, a obecnie pracuje z Lotus Renault. Bezpieczeństwo gwarantuje również budowa toru, obiekt został odpowiednio zaprojektowany i jest wyposażony w wysokiej jakości nagumowaną powierzchnię, która zapewnia świetną przyczepność pojazdów. Energochłonne bariery niemieckiej firmy Fritzinger & Zimmermann używane są na torach kartingowych na całym świecie.

Prędkość pod kontrolą

Cały obiekt jest objęty monitoringiem, a siedem ekranów umieszczonych na specjalnej konsoli pozwala cały czas kontrolować sytuację przez pracownika toru. Funkcjonuje również system sygnalizacji flagami, dzięki któremu rajdowcy na bieżąco znają sytuację na torze, a ponadto obsługa ma możliwość zdalnego wyłączenia bolidu.

Szkoła Kierowców daje znacznie więcej niż jedynie możliwość ścigania się. Trening całościowy odbywa się w blokach tygodniowych, w których ilość zajęć praktycznych jest zrównoważona nauką teorii. Przykładowe tematy zajęć to np. „Inteligencja kierowcy”, „Czy mogę zostać mistrzem” lub „Bezpieczeństwo i sygnalizacja”. Same zajęcia praktyczne dzielą się na konkretne zagadnienia. Profesjonalne przygotowanie obejmuje poszczególne techniki jazdy (np. zakręt podwójny, przyspieszanie i hamowanie, prawidłowa pozycja) oraz ćwiczenia fizyczne.

Zobacz też: Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

Zajęcia Wakacyjnej Szkoły Kierowców zaczęły się pod koniec czerwca, jednak Grand Prix zachęca do zapisania się w dowolnej chwili. Jest to na pewno ciekawa propozycja spędzenia wakacji, która pozwala nabyć maluchom nowe umiejętności. A wtedy już tylko krok do znalezienia się na podium w Monte Carlo, obok Vettela i Kubicy.

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...