Facelifting Mazdy CX-7

Michał Karczewski
rozwiń więcej
Mazda CX-7 - przód, fot. Mazda
Crossover Mazdy zyskał nowe oblicze. Zmiany objęły zarówno wygląd zewnętrzny jak i design wnętrza, jednak najważniejsza nowość znalazła się pod maską. W ofercie nareszcie pojawił się silnik wysokoprężny.

Zmiany zewnętrzne dotyczą jedynie szczegółów. Zmieniona osłona chłodnicy, inne wykończenie świateł przeciwmgłowych, większy tylny zderzak i spojler oraz odświeżony wygląd 18 i 19 calowych alufelg to najważniejsze z nich. Ponadto producent proponuje trzy nowe kolory nadwozia. We wnętrzu pojawiły się nowe materiały obić i deski rozdzielczej. Wygląd zmieniła także kierownica oraz zestaw wskaźników. Nad konsolą środkową znajduje się teraz wielofunkcyjny wyświetlacz prezentujący obraz z kamery cofania oraz nawigacji.

Zobacz też: Facelifting Mazdy 2

Producent poprawił wyciszenie wnętrza. Ponadto, dzięki wzmocnieniu nadwozia oraz większej sztywności, auto ma prowadzić się jeszcze lepiej. Fotel pasażera może być teraz regulowany elektrycznie, zaś siedzenie kierowcy posiada pamięć trzech różnych ustawień. Zmieniono także charakterystykę amortyzatorów, dzięki czemu auto ma być bardziej komfortowe. Każda wersja CX-7 wyposażona jest w napęd na cztery koła.

Zobacz też: Suzuki Kizashi: nowy gracz w segmencie D

Mazda CX-7 była do tej pory dostępna jedynie z silnikiem benzynowym. Teraz pod maską tego wszechstronnego auta zagościł nowoczesny turbodiesel z systemem common-rail. Nowy motor z pojemności 2,2 litra generuje 173 KM przy 3500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 400 Nm uzyskiwany jest przy 2000 obrotów. Według zapewnień producenta auto z tym silnikiem ma spalać średnio 7,5 litra oleju napędowego na sto kilometrów. Motor wyposażono w filtr cząstek stałych oraz rozrząd napędzany łańcuchem.

Zobacz też: Polska premiera: Mini Countryman

Nowa CX-7 zaopatrzona została w system, który ostrzega kierowcę o pojeździe jadącym zbyt blisko tyłu oraz monitoruje martwe pole. Auto wyposażono także w kamerę cofania, system hamowania awaryjnego oraz urządzenie kontrolujące ciśnienie w oponach.

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...