KIA w Genewie

Maciej Medyj
rozwiń więcej
KIA No 3
Koncepcyjna nowość z segmentu MPV, gama samochodów z systemem Idle Stop&Go oraz pojazd hybrydowy – to główne atrakcje, które prezentowane będą przez KIA Motors Corporation w trakcie 79. salonu w Genewie.

Na stoisku KIA (w Hali 5) wystawionych zostanie łącznie 18 pojazdów, w tym trzy pokazywane po raz pierwszy w Szwajcarii – miejski crossover KIA Soul, kompaktowy SUV KIA Sportage oraz restylizowany sedan KIA Magentis MY 2009.

Zobacz też: Skoda znów sprzedała najwięcej aut

Samochód koncepcyjny KIA No 3

Pomysłowy i nowatorski KIA No 3 Concept Car to wybiegająca w przyszłość nowa definicja małogabarytowego MPV w atrakcyjnej skórze pojazdu zwiastującego mnóstwo frajdy z użytkowania. Przy długości 4045 mm uwagę zwraca olbrzymia szyba czołowa przechodząca bardzo płynnie w panoramiczny, szklany dach, na którym rzuca się w oczy charakterystyczny, skośny pałąk kapotażowy. Patrząc na auto od przodu uwagę przykuwa ‘nowe oblicze KIA’ w postaci modernistycznego zestawu kraty chłodnicy, reflektorów oraz markowego logo. Eksponowany pojazd w kolorze Titanium Grey urozmaicony jest dodatkowo kontrastującymi w białym kolorze akcentami.

Zobacz też: Innowacje, które zmieniały oblicze motoryzacji przez ostatnie 100 lat

KIA cee’d ISG

Nowe modele KIA cee’d ISG (Idle Stop & Go), charakteryzujące się zmniejszonym nawet o 15% zużyciem paliwa w cyklu jazdy miejskiej weszły już do sprzedaży w wielu krajach Europy. Innowacyjny system ISG proponowany przez KIA powoduje automatyczne wyłączenie silnika po zatrzymaniu samochodu w warunkach intensywnego ruchu miejskiego oraz szybki start jednostki napędowej wtedy, gdy już można kontynuować jazdę. Samochody KIA cee’d ISG dostępne są z silnikami benzynowymi o pojemności 1,4 oraz 1,6 litra w całej obecnej gamie nadwoziowej – pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowy Sporty Wagon oraz trzydrzwiowy pro_ceed. Wartość emisji dwutlenku węgla dla modelu 1,4 prezentowanego w Genewie wynosi 137 CO2 g/km.

Zobacz też: Nowości w salonach na 2012 rok

KIA cee’d Hybrid

W ramach własnej inicjatywy marketingowej KIA Motors Corporation wyprodukowała pewną ilość prototypowych samochodów KIA cee’d Hybrid pod kątem testów flotowych w Europie. Pojazdy te napędzane są silnikiem KIA Gamma o pojemności 1,6 litra, współpracującym z synchronicznym silnikiem elektrycznym o mocy 15 kW i momencie obrotowym 105 Nm, przekładnią bezstopniową CVT oraz systemem ISG (Idle Stop & Go). Według danych KIA – cee’d Hybrid osiąga prędkość maksymalną 185 km/h i przyspieszenie 0 do 100 km/h w czasie 11,8 sekundy przy średnim zużyciu paliwa 4,81 l/100 km i emisji CO2 na poziomie 109 g/km, tj. o 25% mniej niż samochód KIA cee’d napędzany standardowym silnikiem o pojemności 1,6 litra.

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...