11 listopada Narodowe Święto Niepodległości - jakie utrudnienia czekają mieszkańców Warszawy?

Łukasz Kuźmiuk
rozwiń więcej
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości - jakie utrudnienia czekają mieszkańców Warszawy? / um.waw.pl
Jak co roku Narodowe Święto Niepodległości będzie obchodzone w Warszawie na różne sposoby. Niektórzy wybiorą się na Marsz Niepodległości, odbędzie się również kilka innych pochodów, a motocykliści zorganizowali paradę „Rock Niepodległości”. Które ulice zostaną zamknięte i jak będzie funkcjonować komunikacja miejska?

Uroczystości państwowe odbędą się na pl. Marszałka J. Piłsudskiego w godz. 12.00 – 13.00. Potem, ok. godz. 13.00, pododdziały wojskowe i grupy rekonstrukcyjne rozpoczną przemarsz trasą: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego.

W godz. 11.00 – 14.00 odbędzie się 29. "Bieg Niepodległości" na trasie: al. Jana Pawła II (start przy ul. Stawki - jezdnia wschodnią i wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi) – T. Chałubińskiego (jezdnią wschodnią) - al. Niepodległości (jezdnią wschodnią) - zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką - al. Niepodległości (jezdnią zachodnią) – T. Chałubińskiego (jezdnią zachodnią) - al. Jana Pawła II (wiaduktem na Al. Jerozolimskimi i jezdnią zachodnią - meta przy ul. Stawki).

W godz. 13.30 – 16.00 odbędzie się parada motocyklowa pn. „Rock Niepodległości” na trasie: al. Marszałka J. Piłsudskiego (Sulejówek) - Trakt Brzeski – ul. B. Czecha – ul. Płowiecka – ul. Ostrobramska - al. Stanów Zjednoczonych - most Łazienkowski - al. Armii Ludowej - pl. Na Rozdrożu – al. Ujazdowskie – ul. Belwederska – ul. Jana III Sobieskiego - ul. Idzikowskiego.

11 listopada odbędą się także następujące zgromadzenia:

  • w godz. 7.00 – 13.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną na błoniach Stadionu Narodowego,
  • w godz. 9.00 – 20.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną, polegające na przemarszu chodnikami pomiędzy Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Sejmem RP i Pałacem Prezydenckim,
  • w godz. 10.00 – 10.30 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną przed Bramą Straceń przy Cytadeli Warszawskiej,
  • w godz. 10.45 – 14.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną na Placu Trzech Krzyży, połączone z przemarszem trasą: Al. Ujazdowskie, Matejki, Wiejska, Piotra Małaszyńskiego, Górnośląska do ul. Wiejskiej,
  • w godz. 11.00 – 15.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną na placu przed stacją Metro Centrum,
  • w godz. 12.00 – 22.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną na Placu Zamkowym,
  • w godz. 13.00 – 15.00 zgromadzenie zgłoszone przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne, zbiórka przy ul. Bartoszyckiej, przemarsz ulicami: Bartoszycka, Narcyzowa i Walcownicza do Bystrzyckiej,
  • w godz. 14.00 – 19.00 zgromadzenie cykliczne organizowane przez Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości", zbiórka na rondzie R. Dmowskiego, przemarsz: Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie i ul. R. Siwca na błonia Stadionu PGE Narodowego,
  • w godz. 14.00 – 18.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną, zbiórka na pl. Politechniki, przemarsz ulicami: Nowowiejska, pl. Zbawiciela, Mokotowska, pl. Trzech Krzyży i Wiejska przed gmach Sejmu RP,
  • w godz. 14.00 – 18.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną w Al. Ujazdowskich 1/3,
  • w godz. 18.00 - 20.00 zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną przed pomnikiem R. Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu.

Więcej informacji nt. zgromadzeń znajduje się tutaj.

Zmiany w ruchu

10 listopada wieczorem na placu pl. marsz. J. Piłsudskiego odbędzie się Capstrzyk Niepodległości. W godz. 17.00 – 19.30 zamknięte dla ruchu będą ulice: pl. marsz. J. Piłsudskiego, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Wierzbowa, Moliera, marsz. F. Focha. Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego) i pl. Teatralny.

11 listopada uroczystości państwowe odbędą się na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą ulice: gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego), pl. S. Małachowskiego, pl. Teatralny, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Ossolińskich, Wierzbowa, Moliera,marsz. F. Focha, A. Fredry, al. 3 Maja od ul. L. Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego.

11 listopada w godz. 11.00 – 14.00 zamknięte dla ruchu będą ulice:
pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Wierzbowa, Ossolińskich, Moliera, marsz. F. Focha, A. Fredry, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Kierowcy powinni omijać centrum miasta – ulice, na trasach przemarszu zgromadzeń będą zamykane dla ruchu, nie będzie także przejazdu ulicami poprzecznymi.
W szczególności czasowe wyłączenia z ruchu wprowadzone zostaną na ciągach komunikacyjnych: ul. Marszałkowska na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ronda R. Dmowskiego; Al. Jerozolimskie, most ks. J. Poniatowskiego i al. Ks. J. Poniatowskiego na odcinku od ronda R. Dmowskiego do ronda J. Waszyngtona; ul. Świętokrzyska, ul. Tamka i most Świętokrzyski; Wybrzeże Szczecińskie pomiędzy mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego; Krakowskie Przedmieście na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Świętokrzyskiej.

Zmiany w ruchu drogowym spowodowane 29. Biegiem Niepodległości potrwają od ok. 5.00 do ok. godz. 16.00:

  • od ok. godz. 5.00 do ok. godz. 16.00 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Dzikiej,
  • od ok. godz. 9.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. Solidarności,
  • od ok. godz. 10.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II (od al. Solidarności), T. Chałubińskiego i al. Niepodległości (do ul. Rakowieckiej).

W godz. 15.00 – 19.00 nieprzejezdny może być odcinek Wybrzeża Szczecińskiego oraz Wisłostrady, w związku z przemarszem uczestników Marszu Niepodległości.

Przejezdna pozostanie ciąg ulic Okopowa, Towarowa, Grójecka oraz Raszyńska, A. Krzyckiego i Żwirki i Wigury. Aleje Jerozolimskie pozostaną przejezdne do ul. Emilii Plater, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami na śródmiejskim odcinku.

Utrudnień nie powinno być w al. Solidarności. Przejezdne powinny być mosty: M. Skłodowskiej-Curie, gen. S. Grota-Roweckiego, Gdański i Śląsko-Dąbrowski. Północna nitka mostu Łazienkowskiego zostanie wyłączona na czas przejazdu uczestników Parady Motocyklowej pn. „Rock Niepodległości”. Możliwe są inne dodatkowe ograniczenia w ruchu nie ujęte w niniejszej informacji.

Zmiany tras obejmą kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych – kierowane będą na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne. Szczegóły można będzie znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl. Zarząd Transportu Miejskiego wystawi ok. 60 posterunków nadzoru ruchu, w których pracownicy ZTM będą na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację na ulicach i kierowali pojazdy na zmienione trasy. Relację na żywo będzie można śledzić na Facebooku i Twitterze ZTM. W Śródmieściu będą działały punkty informacyjne.

Najlepszym środkiem komunikacji w tym dniu będzie metro. Pociągi linii M1 będą kursowały przez cały dzień wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty; linii M2 w godz. 11.00 – 20.00 wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Do ok. godz. 11.00 oraz po godz. 20.00 linia metra M2 będzie działała wg. rozkładu jazdy obowiązującego w dni świąteczne wraz z kursami nocnymi.

Źródło: um.waw.pl

Mapa utrudnień na 11 listopada 2017 r.

um.waw.pl

um.waw.pl

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...