Toyota Hilux 2012 – nowa twarz nieśmiertelnego pick-upa

Jakub Tujaka
rozwiń więcej
Toyota Hilux przeszła facelifting, auto jest już dostępne w polskich salonach sprzedaży.
Do polskich salonów sprzedaży wjechała właśnie najnowsza wersja Toyoty Hilux, czyli legendarnego pick-upa o doskonałych możliwościach do jazdy w trudnym terenie. Najważniejsze zmiany modelu 2012 to nowy wygląd zewnętrzny, lepsza jakość wykończenia wnętrza, nowe wyposażenie, oraz większą moc i wytrzymałość zawieszenia w wersjach z silnikiem 2,5 D4D.

Toyota Hilux jest teraz dostępna z dwoma silnikami (2,5 D-4D i 3,0 D-4D), z dwoma wariantami napędu (4x2 i 4x4), oraz w trzech wersjach nadwoziowych (pojedyncza, półtorej, oraz podwójna kabina).

Największe zmiany z zewnątrz objęły przednią część nadwozia, w której od nowa zaprojektowane zostały elementy od słupka A do samego zderzaka. Obecny wygląd Hiluxa nadal symbolizuje trwałość i najwyższą wytrzymałość w każdych warunkach, a dzięki zmianom przedniej części nadwozie nabrało dodatkowo nowoczesnych linii, przypominających samochody typu SUV.

Z profilu Toyota Hilux zachowuje wygląd, do którego przyzwyczaiły poprzednie generacje modelu. Delikatnym zmianom zostały poddane lusterka boczne oraz spojler przedni i tylny. Nowy wzór otrzymały felgi zarówno 15, jak i 17-calowe.

Zobacz też: Volkswagen Et!: auto dla listonosza

W tylnej części nadwozia zmienione zostały lampy. Hilux 2012 jest oferowany w ośmiu kolorach nadwozia, w tym dwóch nowych: złotym oraz ciemno-stalowym.

Zmiany we wnętrzu Hiluxa zbliżają jego wygląd do samochodów osobowych. Wśród nowo zaprojektowanych elementów znalazły się kierownica, zegary Optitron wraz z obudową, oraz konsola środkowa. Cała deska rozdzielcza została wykonana z tworzywa o ciemniejszej niż dotychczas barwie.

Najważniejszym nowym elementem wyposażenia wnętrza jest system multimedialny Toyota Touch, będący wyposażeniem standardowym od wersji SR. System integruje za pomocą 6-calowego wyświetlacza dotykowego obsługę radia, telefonu obsługiwanego przez połączenie Bluetooth, oraz muzykę odtwarzaną przez Bluetooth ze źródła zewnętrznego. Jego częścią jest także kamera cofania, której obraz wyświetla się na ekranie po wybraniu biegu wstecznego.

Podobnie jak w innych modelach Toyoty, system można rozbudować o moduł Touch & Go, zawierający nawigację satelitarną i dostęp do Internetu za pomocą telefonu komórkowego.

Dzięki zastosowaniu turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek i nowego rodzaju wtryskiwaczy, moc silnika 2,5 D-4D w wersji z napędem na jedną oś wzrosła o 24 KM. Jednostka rozwija teraz 144 KM przy 3 600 obr./min., oraz 343 Nm przy 2 000 obr./min., czyli tyle ile do tej pory ten sam silnik w wersji z napędem 4x4.

Zobacz też: Nowe Audi A5: Systemy multimedialne

Pomimo wzrostu mocy silnika udało się obniżyć jego średnie zużycie paliwa o 1 litr, do 7,3 l/100 km (według danych producenta).

Hilux 2.5 D-4D 2x4 otrzymał także wzmocnione zawieszenie z wersji 4x4, dzięki czemu poprawiło się jego prowadzenie i wzrosła maksymalna masa ciągniętej przyczepy do 2,5 tony.

Obydwa silniki stosowane w Toyocie Hilux (2,5 D-4D i 3,0 D-4D), zarówno z manualną jak i 5-stopniową automatyczną skrzynią biegów, spełniają normę spalin EURO V.

Ceny modelu Hilux po zmianach rozpoczynają się od kwoty 67 472 zł netto (homologacja ciężarowa).

Zobacz też: 40. urodziny auta dla Surferów

Toyota Hilux:

·         13 milionów sztuk sprzedanych na świecie od 1967 roku;

·          25-procentowy wzrost sprzedaży w 2010 roku;

·         Od trzech lat lider europejskiego rynku pick-upów, z blisko 25-procentowym udziałem w segmencie;

·         Legendarna jakość, trwałość i niezawodność pozwala Hiluxowi do dziś zdobywać najbardziej niedostępne zakątki świata;

·         Nowa Toyota Hilux jest dostępna w 36 krajach europejskich i łącznie ponad 135 na świecie.

Moto
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki
24 kwi 2024

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

pokaż więcej
Proszę czekać...