Fiat na Salonie w Paryżu

Fot. Fiat

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, Fiat prezentuje zarówno światowe premiery, jak i znane już modele aut. Motyw przewodni, jakim kierowali się styliści projektujący tegoroczną ekspozycję Fiata, to „świat marzeń" widziany oczami dziecka.

Do wystroju stoiska wprowadzono elementy zaprojektowane przez dzieci, które dając upust swojej wyobraźni pomogły stworzyć wizję bezpiecznego i przyjaznego środowisku świata.

W centrum ekspozycji ustawiono opracowany przez Fiat Powertrain Technologies dwucylindrowy silnik TwinAir o mocy 85 KM, Którego pojemność wynosi 900 cm3. Silnik ten zainstalowano w czterech wersjach Fiata 500, standardowo wyposażonych w system Start & Stop.

W Paryżu zaprezentowano dwa samochody Fiat 500: jeden w nowym odcieniu nazwanym Volare Azzurro, oraz edycję specjalną 500 by Diesel, wynik wspólnego przedsięwzięcia zespołu projektantów Fiata i światowej sławy włoskiego kreatora mody, prezentowany w kolorze Midnight Blue Indigo (odcień przypominający denim) w zestawieniu z maską lakierowaną na kolor kości słoniowej.

Zobacz również: Pierwsza Skoda na baterie

Obok wspomnianych wersji możemy też zobaczyć pokazową „pięćsetkę" Blackjack opracowaną z okazji wyprodukowania 500.000 sztuk modelu oraz Fiata 500. Egzemplarz ten wyróżnia się czarnym lakierem o matowej strukturze.

Na paryskim salonie zaprezentowano Pandę LPG wyposażoną w 69-konny silnik o pojemności 1.2 litra zasilany benzyną i LPG. Pod koniec roku zakres modeli wyposażonych w instalacje LPG obejmie 6 aut. 

W Paryżu prezentowane jest także nowe Doblò z silnikiem o pojemności skokowej 1.6 litra, spełniającym normę emisji spalin Euro 5. Moc tej jednostki to 90 KM. Wersja Emotion w standardzie wyposażona jest w przekładnię Dualogic i systemem Start & Stop.

Zobacz również: Odświeżony maluch

Salon w Paryżu to także okazja do zaprezentowania najnowszych elementów wyposażenia dotyczącego komfortu, bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy. Dotyczy to zarówno modeli prezentowanych po raz pierwszy, jak i aktualizacji istniejącej oferty rynkowej. Na stoisku Fiata można zobaczyć nowe Qubo w wersji Trekking wyposażono w silnik1.3 Multijet II generujący moc 95 KM, a także Punto EVO z silnikiem 1.3 MultiJet II w konfiguracji ECO (85 KM, system Start & Stop).

Prezentowany jest również model Bravo, który wyposażono w silnik 1.4 MultiAir o mocy 140 KM. Wersja ta podobnie jak pozostałe posiada system Start & Stop.

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...