Program „Ford Używane”

Agnieszka Kalinowska
rozwiń więcej
Nowe wzory obręczy kół ze stopów lekkich i nowa paleta dostępnych kolorów również wpłynęły pozytywnie na odświeżenie wyglądu Forda Fiesty. / Redakcja
Jakość samochodów oferowanych na rynku pojazdów używanych w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Dzięki inicjatywie Forda sytuacja może ulec poprawie, a osoby kupujące samochody z tzw. drugiej ręki nie będą musiały się obawiać o prawdziwość przebiegu, czy kondycję techniczną nabywanego auta.

Ford Polska stworzył nowy projekt sprzedaży samochodów używanych w sieci dilerskiej. Przedsięwzięcie to wystartowało 17 czerwca 2013 roku i ma na celu uzupełnić strategię rozwoju Forda na polskim rynku. Na potrzeby tego programu opracowano specjalne standardy operacyjne i eksploatacyjne oraz reklamę. Rozprowadzanie pojazdów odbywa się w oparciu o centralny system zarządzania sprzedażą samochodów Ford DCO. Nawiązano również współpracę z przedsiębiorstwami sektora leasingowego i wypożyczalniami samochodów, mając na celu odkup aut z rynku flotowego i detalicznego.

Zobacz też: Używany Ford Focus I: tania niespodzianka

Cele programu Ford Używane

Pierwszym celem jest rozwój profesjonalnego biznesu dilerskiego sprzedaży pojazdów używanych poprzez budowę sieci „Ford Używane”, podejmowanie samochodów używanych marki Ford z rynku krajowego, wzrost wielkości sprzedaży aut używanych w sieci oraz najwyższą jakość produktu.
Drugim celem jest podtrzymanie długoterminowego przywiązania klientów Forda poprzez profesjonalną obsługę serwisową i blacharsko-lakierniczą, sprzedaż wiązaną (auto używane- auto nowe) a także produkty finansowe korzystne dla klientów.

Zobacz też: Używany Ford Focus 1.0 EcoBoost 125 KM - koszty eksploatacji

Elementy programu Ford Używane

Pierwszym istotnym elementem tego programu jest certyfikat jakości pojazdu wystawiony przez serwis dilera w oparciu o standardy największego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Pojazdów DEKRA. Jest to profesjonalny opiniodawca, specjalizujący się w technicznych kontrolach samochodów Stowarzyszenie przeprowadza w samych Niemczech co roku kilka milionów obowiązkowych badań technicznych, dopuszczających pojazdy do ruchu. Prowadzą specjalną bazę danych i publikuje raporty awaryjności aut. Certyfikat ten sprawia, że klient kupujący używane auto nie martwi się o stan techniczny auta po okresie użytkowania przez poprzedniego właściciela. Każdy pojazd wyceniony jest zgodnie z danymi zawartymi w publikacjach firmy EurotaxGlass.

Kolejnym elementem jest zabezpieczenie wiarygodność przebiegu auta w okresie użytkowania przez poprzedniego właściciela. Istotą zabezpieczenia jest gwarancja składająca się z dwóch segmentów. Pierwszy to: ubezpieczenie kosztów naprawy, zabezpieczające klienta przez rok w przypadku wystąpienia awarii (jeśli pojawi się potrzeba auto może być naprawione w każdym serwisie sieci Ford Polska). Drugi element to „assistance drogowy”, zabezpieczający kierowcę w przypadku awarii w podróży.

Zobacz też: Używany Ford Kuga: SUV-ik z pazurem

Trzecim ważnym elementem programu jest Centralny System Zarządzania sprzedażą samochodów używanych Ford DCO. Wiąże on w swym zamyśle dilera, operatora DEKRY, menadżera do spraw aut używanych w Ford Polska, firmę ubezpieczeniową (gwarancja i assistance), EurotaxGlass, moduł aukcji DEKRA Car Exchange oraz portale internetowe.
Ostatnim, czwartym elementem programu są standardy ekspozycyjne, pozwalające na wyróżnienie samochodów używanych w salonie dilerskim. Obejmują one informację o pochodzeniu auta z programu sprzedaży aut używanych Forda (na tablicy rejestracyjnej, na panelu informacyjnym na dachu samochodu oraz na banerach ustawionych obok auta).

Zasilanie systemu Ford Używane

Pojazdy trafiające do programu „Ford Używane” pochodzą z bardzo różnych źródeł. Są to auta od klientów indywidualnych, po części zaś z firm branży leasingowej oraz wypożyczalni samochodów, firm windykacyjnych i FCE Bank Polska należącego do grupy Ford. W tym projekcie znajdują się samochody z innych krajów UE oraz samochody własne dilerów. W przyszłości program będzie również zasilany samochodami z sieci Forda w Europie.

Zobacz też: Samochód dla studenta - tani, trwały i oszczędny

Profity

Przede wszystkim klient kupuje auta sprawne pod względem technicznym, z wiarygodnym przebiegiem i bezpieczne od strony formalnej. Beneficjentami tego projektu są również firmy dostarczające samochody, co wiąże się z wiarygodnością odbiorcy pojazdów. Nie bez znaczenia są też większe możliwości w zakresie oferowania samochodów nowych z gwarantowanym odkupem po zakończeniu transakcji. Docelowo program „Ford Używane” ma być ochroną wartości rezydualnej samochodów marki Ford na polskim rynku, a autoryzowana sieć Ford Polska przejmie część dystrybucji samochodów Forda. Wszystkie informacje o programie „Ford Używane” dostępne są na stronie internetowej www.ford.pl, gdzie dla każdego z pojazdów dołączona jest pełna dokumentacja razem z certyfikatem jakości pojazdu.

Zobacz też: Używane auto od 10 do 20 tys. zł – jakie wybrać?

Uczestnicy

W nowym przedsięwzięciu Forda biorą dzisiaj udział 24 punkty dilerskie na terenie całej Polski, stanowiące dwie pierwsze grupy programu. Do grupy pierwszej należą 24 punkty w Warszawie, Włocławku, Tychach, Białymstoku, Gliwicach, Gdyni, Częstochowie, Wrocławiu, Elblągu, Starogardzie Gd. i Rzeszowie, Bielsku Białej, Chorzowie, Łodzi, Koszalinie, Opłotkach, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie i Nowym Sączu.

W grudniu 2013 r. zostanie włączona do programu druga grupa 12 punktów dilerskich w Płocku, Tarnowie, Bydgoszczy, Lublinie, Opolu, Koninie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Radomiu, Rybniku, Piasecznie i Toruniu. Trzecia grupa zasili system w pierwszym kwartale 2014 r. Będzie to 14 dilerów z Sosnowca, Piły, Poznania, Olsztyna, Lublina, Ostrołęki, Krakowa, Warszawy, Katowic, Siedlec, Kalisza i Leszna. Łącznie w programie, docelowo będzie uczestniczyć 50 dilerów Forda.

Zobacz też: Samochód z USA i Europy - różnice


Źródło: informacja prasowa FORD

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...