Nissan Juke: jakiego kupić? Poradnik kupującego

Kalinowski Marcin
rozwiń więcej
Nissan Juke dostępny jest z trzema różnymi silnikami i w trzech różnych wersjach wyposażenia. fot. moto.wieszjak.pl
Nissan Juke dostępny jest z trzema różnymi silnikami i w trzech różnych wersjach wyposażenia.

Nadwozia

Nissan Juke dostępny jest w jednej wersji nadwoziowej: pięciodrzwiowy hatchback.

Silniki

Nissan oferuje w Juke'u dwa silniki benzynowe oraz jednego diesla.

Benzynowe:

1,6 117 KM - podstawowy silnik o mocy 117 KM i 158 Nm momentu obrotowego. Zupełnie wystarczający do miejskich potrzeb. Auto ważące około 1,2 tony rozpędza się od zera do setki w 11 sekund, a prędkość maksymalna to 178 Km/h. Spalanie nie jest wygórowane: producent podaje 8,1 litra w cyklu miejskim i 5,3 litra w cyklu pozamiejskim. Ceny zaczynają się od 61 900 złotych. Dostępny z 5-biegową skrzynią manualną lub bezstopniową CVT.

Zobacz też: Opinie kierowców o Nissan Juke

1,6 190 KM - najmocniejszy turbodoładowany silnik dostępny w Juke'u. Niedostępny w wersji Visia (podstawowej), a w stosunku do wersji 117-konnej jest droższy o około 8 tysięcy złotych. Co oferuje w zamian? 8 sekund do setki, 215 km/h prędkości maksymalnej i spalanie w mieście rzędu 9,1 litra na 100 km. Skrzynia biegów to 6-biegowy manual.

Diesle:

1,5 dCi 110 KM - jedyny diesel w gamie. Moc 110 KM, moment obrotowy 240 Nm. Dynamika prawie identyczna jak silnika benzynowego (11,2 sekundy do setki, 175 km/h prędkości maksymalnej), niższe spalanie (6,1 litra w mieście), jednak wyższa cena: o 9 tysięcy złotych w stosunku do benzynowego 1,6 o mocy 117 KM.

Wybór: 1,6 117 KM - silnik w zupełności wystarczający do jazdy zarówno w mieście jak i poza nim. Bardzo kulturalny, nieskomplikowany i tani w obsłudze.

Wersje wyposażeniowe

Visia - cena od 61 500 złotych. Posiada pełen pakiet bezpieczeństwa: ABS, BAS, EBD, ESP, przednie i boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny. Auto stoi na 16 calowych felgach stalowych z "alukołpakami", ma też w standardzie manualną klimatyzację, dzieloną kanapę z tyłu, radio z CD i 4 głośnikami, elektryczne szyby i lusterka oraz komputer pokładowy.

Acenta -  cena od 65 400 złotych. Oprócz wyposażenia Visia otrzymujemy: 17 calowe alufelgi, radio CD z Mp3 i 4 głośnikami, system Bluetooth z USB, tempomat i sterowanie systemem audio na kierownicy.

Zobacz też: Test Nissan Juke: miejski eksperyment

Tekna - cena od 71 200 złotych. W tej wersji w standardzie jest już automatyczna klimatyzacja, Nissan Dynamic Control System (tryby pracy auta: NORMAL, ECO i SPORT), Nissan Connect (5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy LCD + gniazdo USB i MP3, iPod + tylna kamera cofania + 6 głośników), czujnik deszczu.

Wybór: Acenta. Posiada wszystkie najważniejsze udogodnienia. Tekna byłaby godna uwagi, gdyby w jej wyposażeniu standardowym znalazła się nawigacja. Tej niestety w ogóle brak, a inne elementy wyposażenia nie są aż tak potrzebne.

Redakcja poleca: Nissan Juke hatchback 1,6 117 KM Acenta

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...