Jak zwiększyć swoje szansę na dobrą pracę w logistyce?

Program Praktyk Letnich Avon zwiększa szanse studentów na znalezienie dobrej pracy. / AVON Operations Polska
Branża logistyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Nic dziwnego, że wiele młodych osób decyduje się na kształcenie w tym kierunku. Jednak, aby dostać dobrą pracę w branży spedycyjnej warto mieć doświadczenie. A to, zapewni Program Praktyk Letnich.

Według badania przeprowadzonego przez Deloitte, w Polsce praktyki związane z kierunkiem studiów odbywa trzy czwarte studiujących, a ponad 70 proc. z nich określa je jako bardzo przydatne. Jest o co walczyć, bo najlepsi stażyści właśnie po praktykach często otrzymują swoje pierwsze oferty pracy. Korzystają na tym także pracodawcy, którzy dzięki praktykom zyskują nową perspektywę, kreatywne pomysły i przygotowaną do pracy kadrę.

Powyżej wspomniane badanie wskazuje, że 50 proc. studentów nisko ocenia swoje przygotowanie do przyszłych obowiązków zawodowych, a aż 61 proc. ankietowanych uważa za słabe swoje przygotowanie do procesu poszukiwania pracy. Zgromadzony materiał wykazał również, że przy wyborze letnich staży najważniejszymi czynnikami są możliwość nauki i zdobycia doświadczenia zawodowego w wybranych firmach, nabycie nowych umiejętności, ale także perspektywa otrzymania szansy na etat.

Studenci najchętniej wybierają staże w firmach, które cieszą się opinią nowoczesnych i innowacyjnych. Poszukują ofert wśród producentów i dystrybutorów uznanych marek czy światowych koncernów, które dają szansę na rozwój, a także perspektywę pracy w międzynarodowym środowisku. Jednym z takich pracodawców jest fabryka AVON Operations Polska w Garwolinie.

Zobacz też: Nowe centrum logistyczne w Gliwicach

Druga co do wielkości fabryka kosmetyków w Europie jest miejscem, w którym swoich pierwszych doświadczeń zawodowych poszukują studenci kierunków technicznych oraz ekonomicznych. Możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy i poznania standardów pracy w dużej międzynarodowej korporacji to atrakcyjny start na drodze życia zawodowego. AVON Operations Polska od lat współpracuje z wybranymi uczelniami i kołami naukowymi, umożliwiając studentom poznanie praktycznej wiedzy, m.in. dotyczącej procesów: produkcji, planowania, logistyki czy laboratoryjnych.

Organizowany przez nas rokrocznie Program Praktyk Letnich zakłada wykorzystanie najnowszych i najbardziej efektywnych narzędzi. Przykładowymi projektami praktykantów w naszej firmie w 2015 roku są w obszarze jakości - rozwinięcie metodologii badania koloru perfum poprzez użycie specjalistycznego sprzętu, a w obszarze produkcji – optymalizacja procesu produkcji poprzez poprawę czasu produkcyjnego BCT (Batch Cycle Time) lub zmniejszenie zużycia materiałów. W Dziale Planowania praktykanci biorą udział w tworzeniu narzędzi usprawniających proces analizy i optymalnego przekazywania danych w ramach łańcucha dostaw, natomiast w obszarze utrzymania ruchu uczestniczą przy projektowaniu rozbudowy laboratorium, modernizacji instalacji grzewczej czy modernizacji linii produkcyjnej – mówi Małgorzata Jakubczyk z Działu Personalnego AVON Operations Polska. Praktykantów zapraszamy także do naszego Działu Personalnego, gdzie jest możliwość tworzenia materiałów szkoleniowych dla nowego elektronicznego systemu zarządzania czasem pracy. Każdy z naszych stażystów ma wyznaczonego Mentora, który wspiera go w realizacji wyznaczonych celów i samodzielnych zadań oraz wprowadza w codzienne życie firmy – dodaje.

Zobacz też: Pośrednictwo w transporcie międzynarodowym, a preferencyjny VAT

O praktyki w korporacji warto zawalczyć także dlatego, że duże firmy często inwestują w swoich pracowników i oferują im szereg specjalistycznych szkoleń, m.in.: językowych, z zakresu zarządzania projektami, przygotowywania prezentacji czy zarządzania czasem. Innym narzędziem wsparcia młodych pracowników jest dofinansowanie studiów.

Czy warto poświecić czas na praktyki letnie? Do tego nie trzeba chyba już nikogo przekonywać. Zdobyte podczas nich doświadczenie jest kluczem, za pomocą którego student skutecznie otwiera drzwi do dalszej kariery. Nawet jeśli bezpośrednio po zakończeniu praktyk w danej firmie nie ma wakatu ale pojawi się później to wówczas bardzo często sięga się właśnie po sprawdzonych praktykantów. Praktyki dają też doskonałą możliwość porównania wiedzy teoretycznej z rzeczywistością biznesową, dają inspirację do wyboru specjalizacji lub kolejnego kierunku studiów.

Źródło: Materiały prasowe Avon Operations Polska

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...