Test Renault Kangoo

Nowe Renault Kangoo Express / Media
Renault Kangoo zyskał grono zwolenników dzięki dużym walorom użytkowym i oszczędnym silnikom. Jak prezentuje się najnowsza generacja Renault Kangoo?

Test Renault Kangoo - Podobny do rodzeństwa

Gdy po raz pierwszy ujrzałem nowe Kangoo od razu pomyślałem - wszystkie nowe modele Renault są do siebie podobne. Powiększone logo, kontrastujące z czarną osłoną chłodnicy i wyrazistymi światłami, tak teraz wyglądają nowe modele francuskiego koncernu. Zupełnie inna jest maska oraz błotniki. Efekt? Kangoo wygląda bardzo masywnie. Wersje nadwozia różnią się od siebie znacząco. W kombivanie znajdziemy m.in. dwie chromowane listwy po obu bokach oraz czarne klosze reflektorów, które zawsze kojarzone były z samochodami osobowymi. W furgonetce na duży plus zasługuje czarny zderzak o ziarnistej fakturze, który jest bardziej odporny na drobne stłuczki. Z kolei elektryczną odmianę Z.E. łatwo poznać po niebieskim wykończeniu logo.

Test Renault Kangoo - Funkcjonalny dach

Do wyboru mamy aż 12 wersji nadwozia (o różnej długości i liczbie miejsc) o przestrzeni ładunkowej od 2,3 do 4,6m3. Nowością jest opcja z trzema miejscami z przodu proponowana w trzech długościach nadwozia. Wersje kombivan pięcio oraz siedmiomiejscowa oferują za tylną kanapą przestrzeń bagażową od 660 do 930 litrów.
Auto posiada kilka przemyślnych rozwiązań. Składając tylną kanapę i fotel pasażera można uzyskać płaską podłogę, co oczywiście zwiększa powierzchnię bagażową. Bardzo przydatną funkcją jest przesuwana tylna klapa dachowa dostępna w wersji dostawczej jak i osobowej.
Działa ona jak „szyberdach”, jednak otwiera znacznie większą część powierzchni niż klasyczne tego rodzaju rozwiązania i pozwala na przewiezienie długich oraz dużych przedmiotów. Szerokość otworu wynosi 100 cm, a długość 46 cm. Relingi dachowe bez użycia narzędzi można przekształcić w poprzeczki dachowe wytrzymujące obciążenie do 80 kg.

Test Renault Kangoo - Przegląd co 40 000 km

Nowe Kangoo dysponuje nowymi silnikami Diesla. Energy dCi 90 KM, pod maską Kangoo według informacji producenta zużywa średnio 4,3 l/100 km, przy emisji CO2 na poziomie 112g na kilometr. Wyposażony w system Stop&Start oraz turbinę o stałej geometrii łopat, silnik osiąga moment obrotowy 200 Nm już przy 1750 obr./min. Energy dCi posiada układ recyrkulacji zimnych gazów spalinowych (EGR niskociśnieniowy) oraz system kontroli temperatury silnika. Warto skorzystać również z jednostki 1.5 dCi o mocy 75 KM. W ofercie silniki te występują także w wersji bez systemu Stop&Start.
Bardzo ważna informacja dla flotowców. Przegląd jednostek dCi nowej generacji według zaleceń producenta powinien odbywać się co 2 lata lub 40 000 kilometrów. Mamy więc wydłużony okres międzyprzeglądowy. Jak na razie możemy skorzystać tylko z jednej wersji benzynowej o pojemności skokowej 1.6 litra 16v i mocy 105 KM. Przeglądy wykonywane są co dwa lata bądź 30 000 kilometrów.

Test Renault Kangoo - Ekodoradca

Kabina została zupełnie zmieniona. Pojawiła się nowa nowoczesna centralna konsola. Oferowany jest system multimedialny Renault R-Link, który obejmuje nawigację, radio, zestaw telefoniczny ze złączem Bluetooth i funkcją audiostreamingu oraz złącza do przenośnych urządzeń audio. Funkcja „Driving eco2” ma za zadanie pomoc w ekonomicznym i ekologicznych prowadzeniu auta. Składa się z trzech funkcji: bilansu trasy (funkcja pozwalająca ocenić w ujęciu liczbowym zachowanie kierowcy pod względem ekojazdy), ekoporady (spersonalizowane zalecenia pozwalające kierowcy doskonalić się w zakresie ekojazdy) oraz moje ulubione trasy (pomoc w doskonaleniu ekojazdy poprzez porównywanie wyników z różnych tras). 

Test Renault Kangoo - Podsumowanie

Nowy Renault Kangoo ma szanse kontynuować sukces swoich starszych braci. Jego największą zaletę stanowią walory funkcjonalne. Ceny zaczynają się od 62 976 zł brutto.

Autor: Jakub Nieszporek, tekst pochodzi z magazynu Flota Auto Biznes

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...