Transport dla sektora medyczno-farmaceutycznego

Transport zastawki serca w Centrum Zdrowia Dziecka. / TNT Express
Ekspresowy transport narzędzi medycznych, czy materiału biologicznego ma często kluczowe znaczenie dla powodzenia operacji. Firmy kurierskie sprostają i takim wyzwaniom.

Przesyłka z materiałem biologicznym lub akcesoriami medycznymi, nadana późnym popołudniem, zostanie doręczona kolejnego dnia wcześnie rano. Ma to ogromne znaczenie w przypadku nagłej konieczności dostarczenia określonych substancji czy np. narzędzi chirurgicznych do operacji, odbywającej się rano.

W jaki sposób odbywają się przesyłki dla transportu medyczno-farmaceutycznego?

Przesyłka powinna zostać przygotowana do godz. 16.30, jednak TNT umożliwia nadawcy wydłużenie tego terminu nawet do 18.00. Dane towaru zostają natychmiast wprowadzone do systemu informatycznego, dzięki czemu przesyłka jest monitorowana już od momentu odbioru przez kuriera, aż do doręczenia. TNT Express stworzyło specjalną, dedykowaną sieć połączeń do obsługi przesyłek nocnych. Jego sercem jest centrum logistyczne w Łodzi (wybranej ze względu na centralną lokalizację). Tu przybywają pojazdy z całej Polski z wrażliwymi przesyłkami na pokładzie. W centrum są one szybko przyporządkowywane do kierunków finalnego doręczenia, dokąd wyjeżdżają o godz. 0.30 w nocy. Przesyłka zostanie dostarczona do rąk własnych adresata do godz. 8.00. Jednak jeśli przesyłka jest super-pilna, czas ten może zostać skrócony nawet o kilka godzin.

Zobacz też: Poczta Polska zmieni system wynagradzania

Z usługi jako pierwsze skorzystały firmy z branży produkcji i dystrybucji produktów opieki zdrowotnej. Jedną z nich jest dostawcą narzędzi chirurgicznych z siedzibą w Warszawie. Jak ważne jest spełnienie wszystkich wymagań może świadczyć przypadek szpitala z północy Polski, który zamówił w niej narzędzia, niezbędne do przeprowadzenia zabiegu. Miały one zostać dostarczone wcześnie rano – tak, aby zdążyły być poddane sterylizacji. Kurier TNT przyjechał do szpitala o godz. 3.30 w nocy, jednak w dyżurce pielęgniarek nie zastał adresatki, wskazanej w liście przewozowym. Zgodnie ze standardem świadczenia usługi, kurier nie mógł pozostawić jej innej osobie. Przesyłkę doręczył o godz. 5.40. Narzędzia, zgodnie z planami, wykorzystano podczas operacji. Kolejnym przykładem usługi nocnej był transport próbki krwi z Warszawy do Szczecina w celu wykonania pilnych badan genetycznych. Próbka musiała podróżować w warunkach stałej, kontrolowanej temperatury. Została dostarczona o godz. 7.30 do rąk własnych wskazanego pracownika laboratorium.

Transporty nocne aranżowane są również za granicę. Firma TNT zrealizowała transport wrażliwych leków onkologicznych dla pacjentów z białaczką, odporną na chemioterapię. Leki musiały w ciągu kilku godzin dotrzeć z Wielkopolski do Oslo, a warunkiem koniecznym był transport w temperaturze od 10 do 25°C. Trudne zlecenie stało się jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ – ze względu na mgłę na poznańskim lotnisku – odwołano rejs do Norwegii. TNT opracowało alternatywny plan transportu przesyłki przez Berlin, aby sprostać wymaganiom klienta.

Zobacz też: Ekspresowe przesyłki nocne dla branży motoryzacyjnej

Opakowania dla przesyłek sektora medyczno-farmaceutycznego

TNT Express transportuje rocznie kilkaset tysięcy przesyłek dla sektora farmaceutycznego, biotechnologicznego i medycznego na całym świecie. Z usług korzystają laboratoria badawcze, firmy farmaceutyczne i biomedyczne, szpitale i kliniki – mówi Rafał Dziura, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TNT Express Poland – Priorytetem jest szybkość i zapewnienie bezpieczeństwa transportowanym substancjom.

Usługi ekspresowego transportu nocnego koordynuje interdyscyplinarny zespół TNT Express, złożony ze specjalistów w zakresie transportów super-pilnych, przewozu substancji wrażliwych oraz usług specjalnych. Kurierzy, którym powierza się te usługi, zostali specjalnie przeszkoleni, a ich pojazdy – odpowiednio wyposażone.

Elementem usług są atestowane opakowania. Dla substancji wymagających kontrolowanej temperatury wykorzystuje się opakowanie Medpak. Wewnątrz styropianowego pojemnika znajduje się wkład chłodzący lub dwutlenek węgla w postaci stałej (jeśli materiał musi być transportowany w zamrożeniu). Medpak gwarantuje utrzymanie stałej temperatury przez 72 lub 96 godz. (w zależności od rodzaju wybranego opakowania). Opakowania są certyfikowane przez producenta i niezależny instytut badawczy w Belgii.

W przypadku substancji szczególnie wrażliwych na temperaturę możliwe jest dokonywanie jej pomiaru podczas transportu. W tym celu TNT proponuje Datalogger: niewielkie urządzenie, które mierzy temperaturę od -70 do +80°C. Datalogger zostaje zaprogramowany na rejestrację temperatury podczas transportu z wybraną przez klienta częstotliwością.

Źródło: Materiały TNT Express

Moto
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki
24 kwi 2024

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

pokaż więcej
Proszę czekać...