Co to jest drobnica morska LCL?

Co to jest drobnica morska LCL?
Drobnica morska - LCL - to transport morki umożliwiający ściągnięcie sporej partii towaru w cenie małej przesyłki lotniczej. Czy warto z tej formy transportu korzystać?

Co to jest drobnica morska?

Mali importerzy stają często przed koniecznością wyboru pomiędzy drogim frachtem lotniczym, a przesyłką całokontenerową. Jednak alternatywą może być rodzaj transportu pozwalający ściągać większe partie ładunku (np. 1m3) w cenie małej przesyłki lotniczej. Tym prostym rodzajem transportu morskiego jest drobnica morska - produkt w branży spedycyjnej określany skrótem LCL (Less than Container Load).

Korzyści płynące z usługi drobnica morska

Dlaczego warto używać morskiej drobnicy w wymianie międzynarodowej, wyjaśnia Paweł Grądzki od 1996 roku działający w branży spedycyjnej – Przemawia za tym kilka istotnych argumentów po pierwsze, nie mrozimy dużej ilości pieniędzy w ładunku, nie musimy również posiadać wielkich powierzchni magazynowych, a jednostkowy koszt transportu towaru będzie niższy niż w przypadku transportu lotniczego, chociaż wyższy niż przy transporcie pełnokontenerowym.

Importerzy często wykluczają opcję transportu morskiego ponieważ nie mają pewności co do realnej ceny usługi transportowej. Taryfy i oferty sporządzane przez operatorów logistycznych są wyrażone w jednostkach pieniężnych (zazwyczaj walutowych) pomnożonych przez tajemniczy współczynnik sztauerski w/m, najeżone mnóstwem dodatków i obwarowań. Poznanie ostatecznej ceny wiążę się więc z koniecznością posiadania wiedzy spedycyjnej, bo mamy do czynienia z wieloma specjalistycznymi pojęciami i zwrotami. Zawarte w ofercie skróty, usługi dodatkowe i inne elementy zazwyczaj skutecznie przeszkadzają realnie ocenić ostateczny koszt i w ostateczności odstraszają potencjalnych nabywców. Stąd też wiele narzekań na sposób obsługi przedsprzedażowej u operatorów spedycyjnych / logistycznych oraz niejednokrotnie wielkie zaskoczenie przy oglądaniu finalnej faktury.

Dobrym rozwiązaniem może być proste narzędzie w serwisie internetowym Seaoo.com, które pozwala wycenić transport danej przesyłki morskim transportem drobnicowym. Klient sam wycenia przesyłkę, dobiera usługi dodatkowe z których chce korzystać (odprawa celna, transport lądowy do własnego magazynu), a wartość całości usługi pokazywana jest online. Co więcej - cena zawiera w sobie wszystkie elementy układanki - łącznie z przeładunkami magazynowymi.

650 kg z Chin za 500 zł?

Prosty i intuicyjny sposób wypełniania formularza zamówienia pozwala w ciągu kwadransa wycenić i zamówić fracht z/do dowolnego miejsca na świecie. Po wpisaniu podstawowych parametrów przesyłki klient otrzymuje cenę, która jest niezmienna i obowiązująca , przy zadeklarowanych wymiarach i wadze ładunku. Konkretny przykład, import z Chin (Szanghaj -> Gdynia) przesyłki o wymiarach 1,2 x 0,8 x 1,0 i wadze 650 kg jest możliwy już za 496,25 PLN– z wliczonym podjęciem towaru z magazynu.

źródło: Materiały prasowe Seaoo.com

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...