Targi Taropak - co nowego w tym roku?

Wózek widłowy STILL / STILL
Tradycja targów opakowań Taropak sięga 1973 r. Przez ten czas wydarzenie zyskało miano jednego z najważniejszych w Polsce. Co nowego będzie czekało na odwiedzających w tym roku?

W tym roku po raz pierwszy TAROPAKowi towarzyszyć będzie Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. Podczas organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej konferencji, odbędą się prezentacje technologicznych nowinek mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w procesach składowania, dystrybucji i logistyki wewnętrznej. Dodatkowo, każdego z dnia trwania targów będą miały miejsce prelekcje i dyskusje dotyczące jednego z tematów przewodnich Forum.

Temat bezpieczeństwa na tegorocznych targach Taropak

Pierwszy dzień poświęcony zostanie skuteczności środków prewencyjnych: przepisów i regulacji prawno-technicznych. Motywem przewodnim rozmów prowadzonych 30 września będą z kolei kwestie prawidłowej eksploatacji sprzętu magazynowego. Trzeciego dnia poruszane mają być zagadnienia przydatności szkoleń i certyfikacji. Na zakończenie, 2 października, prowadzone będą panele dyskusyjne na wybrane tematy związane z bezpieczeństwem. Co dzień z „instytucjonalnym obrońcą”, prezentującym wytyczne w danym obszarze, polemizować będą przedstawiciele najważniejszych dostawców sprzętu i eksperci branży logistycznej.

– Wyodrębnienie na TAROPAKu części w pełni poświęconej kwestiom bezpieczeństwa to ruch w bardzo dobrym kierunku – mówi Paweł Włuka z firmy STILL Polska, jednego z partnerów I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. – Zainteresowanie tematem pośród naszych klientów zauważalnie rośnie. Podczas konferencji będziemy dążyć do upowszechnienia wiedzy o sprzyjających bezpieczeństwu rozwiązaniach technicznych firmy STILL. Opowiemy również więcej o naszym projekcie szkoleniowym „Akademia Bezpieczeństwa STILL” – zapowiada Paweł Włuka.

Zobacz też: Prototypowy wózek widłowy

12 edycja Sztaplar Show - rywalizacja wózków widłowych

Targom TAROPAK towarzyszyć będzie również 12 edycja Sztaplar Show. Wydarzenie budzi duże emocje ze względu na prowadzoną w jego ramach rywalizację operatorów wózków widłowych. Tradycyjne zmagania mistrzów jazdy między regałami zostaną w tym roku wzbogacone o elementy wprowadzone po raz pierwszy na poprzedniej edycji targów w 2012 roku.
Pierwszego i drugiego dnia wydarzenia odbywać będzie się Sztaplar TEST. Zgłoszone przez producentów wózki będą oceniane na podstawie kilku przejazdów pod kątem ergonomii, komfortu pracy, funkcjonalności i osiągów. Poziom wykonania zadań będzie na bieżąco komentowany przez specjalistę z zakresu logistyki i magazynowania. Każdej maszynie zostaną wystawione cząstkowe noty końcowe w kluczowych obszarach działania.

Od początku do końca targów TAROPAK na stanowiskach Sztaplar Show trwać będzie giełda używanych wózków widłowych. Ma ona umożliwić gościom zapoznanie się z ofertą czołowych dystrybutorów sprzętu intralogistycznego i kupno maszyn w atrakcyjnych cenach. – Giełda wózków używanych przeprowadzona podczas TAROPAK 2012 była w naszej ocenie ogromnym sukcesem – mówi Paweł Włuka z firmy STILL Polska. – Poznaliśmy lepiej potrzeby klientów. Wykorzystaliśmy te doświadczenia m.in. planując pracę Centrum Odnawiania Wózków Widłowych STILL. Dzięki temu w tym roku pojedziemy na Sztaplar Show z rozbudowaną ofertą, dostosowaną do potrzeb polskich przedsiębiorstw – deklaruje Paweł Włuka.

Zobacz też: Ewolucja na rynku magazynowym dzięki tymczasowym konstrukcjom

Stałe pozycje w programie targów Taropak

Oczywiście, prócz nowych bloków tematycznych, na TAROPAKu możemy spodziewać się również wszystkiego, z czym od lat kojarzą się targi. Nie zabraknie ekspozycji Innovations for Logistics i szeregu atrakcji dla przedstawicieli branży opakowaniowej. Tradycyjnie, równolegle z wydarzeniem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będą spotkania branż korzystających z usług logistycznych, mających kluczowe znaczenie dla obrotu pojemnikami w naszym kraju. Polagra-Tech, Polagra-Food, Polagra-Gastro oraz Invest Hotel umożliwią networking na szeroką skalę i nawiązanie kontaktów biznesowych z potencjalnymi klientami. Warto więc zarezerwować czas na przełomie września i października i wziąć udział w jednym z największych wydarzeń tego typu w naszym kraju.

Źródło: Materiały prasowe STILL

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...