Historia Ducati

W 1926 roku powstało przedsiębiorstwo, które dziś jest znane z produkcji supersportowych motocykli. Założycielami byli: Bruno Cavalieri Ducati, Adriano Ducati i Marcello Ducati. / newspress.co.uk
Ducati to jeden z największych europejskich producentów motocykli. Włoskie jednoślady odznaczają się niepowtarzalną stylistyką i ponadprzeciętnymi osiągami.

1 Ducati przez lata zyskały opinię motocykli bardzo szybkich, lecz mało trwałych.

newspress.co.uk

2 Zła sława Ducati na temat ich trwałości wynika ze złego serwisowania niezwykle wyrafinowanych technicznie motocykli.

newspress.co.uk

3 Inżynierowie Ducati już w 1956 opracowali rozwiązanie z którego Ducati dzisiaj słynie. Chodzi o rozrząd desmodroniczny.

newspress.co.uk

4 Rozrząd desmodroniczny różni się od standardowego rozwiązania tym, że do zamykania zaworów używana jest osobna krzywka zamiast sprężyny.

newspress.co.uk

5 Na przestrzeni lat Ducati napędzane sukcesami w sportach motorowych doskonaliło swoje konstrukcje.

newspress.co.uk

6 Dla podkreślenia swoich sukcesów na torach wyścigowych Ducati wypuściło cywilną wersję swojego wyścigowego motocykla GP7. Jednoślad powstał w ilości 1500 sztuk.

newspress.co.uk

7 Początkowo motocykle z Bolonii posiadały jednocylindrowe silniki. Następnie były produkowane jednostki dwucylindrowe w układzie V, aby dziś budować motory V4.

newspress.co.uk

8 Ducati jako producent motocyklowej klasy premium proponuje swoim klientom najnowsze rozwiązania takie jak karbonowe konstrukcje czy sterowane elektronicznie zawieszenie.

newspress.co.uk

9 Motocykle włoskiego producenta są czymś więcej niż tylko pojazdem służącym do przemieszczania się. Kupując Ducati stajemy się częścią rodziny wielkich zapaleńców których łączy wspólna pasja. Posiadaczy tych włoskich maszyn nazywa się Ducatistami.

newspress.co.uk
Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...