Rover i MG za 15 000 zł

Rover 25 jest kontynuacją serii 200. W 1999 roku zdecydowano się na zmianę nazwy ze względu na słabą sprzedaż auta. Usztywniono też wtedy zawieszenie w celu pozyskania młodszej klienteli. / newspress.co.uk
MG i Rover są z pozoru markami brytyjskimi, lecz miały one poważny romans z BMW. Z pewnością nie należy postrzegać tego jako wadę. Kooperacja z Niemcami przy projektowaniu samochodów może wyjść tylko na dobre.

1 Mały Rover uchodzi za auto mało awaryjne i oferujące kierowcy spore możliwości. Bardzo ciekawa jest usportowiona wersja MG ZR, która posiada silnik o pojemności 1.8 litra o mocy 160 KM. Samochód wyposażony jest w 17 calowe felgi oraz w pokaźnych rozmiarów tylny spojler które podkreślają sportowy charakter auta.

newspress.co.uk

2 Rover wypuścił także bardzo ciekawą wersję Streetwise. Było to auto o podwyższonym zawieszeniu i z terenowym body kitem. Niestety samochód ten nie został wyposażony w napęd na cztery koła.

newspress.co.uk

3 Rover 45 jest samochodem kompaktowym którego wygląd przypomina trochę Hondę Civic. Nie bez przyczyny tak jest, gdyż Rover 45 to od lat modyfikowany Rover serii 400, a ten ostatni budowany był we współpracy z Japończykami.

newspress.co.uk

4 Rover 45 ma uchodzić za trochę bardziej luksusowy kompakt. Niestety samochód nie sprzedawał się najlepiej, gdyż nie był w stanie konkurować na przykład z Fordem Focusem który swoim wyglądem i prowadzeniem wygrywał każde porównanie.

newspress.co.uk

5 Rover 75 jest flagowym modelem brytyjskiego producenta. Auto produkowane było od 1998 do 2005 roku.

newspress.co.uk

6 Rover 75 zaprojektowany został według brytyjskiej szkoły designu. Można śmiało powiedzieć, że reprezentuje ten sam styl co typowo angielskie limuzyny z najwyższej półki. We wnętrzu tego auta zadziwi nas z pewnością wyglądające na bardzo luksusowe wnętrze. Konsola zegarów wykonana jest niczym w Rolls Royce.

newspress.co.uk

7 Auto można było kupić z jednym z pięciu benzyniaków lub jednym z dwóch diesli. Najsłabszy motor legitymował się mocą 116 KM, zaś najmocniejszy 260 KM.

newspress.co.uk
Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...