Speed Camera od TomTom'a uchroni przed mandatem

Aplikacja TomTom Speed Camera pomaga kierowcom uniknąć kosztownych mandatów i punktów karnych za przekroczenie prędkości. / TomTom
Firma TomTom udostępniła właśnie aplikację Speed Camera na iPhone’a, która alarmuje kierowców o fotoradarach stacjonarnych i mobilnych. Aplikacja, wykorzystując informacje przekazywane przez największą europejską społeczność kierowców (1,6 mln użytkowników w 15 krajach), powiadamia użytkowników o ograniczeniach prędkości na trasie podróży.

Aplikacja TomTom Speed Camera ma nowy, intuicyjny interfejs użytkownika. Informuje kierowcę o bieżącej prędkości, ograniczeniu prędkości, typie zbliżającego się fotoradaru oraz odległości od niego. System ostrzegawczy wykorzystujący różne kolory, szybko i skutecznie powiadamia użytkowników, że powinni zwolnić.

„Nasza usługa Speed Camera przynosi kierowcom rzeczywiste korzyści. Pozwala dostosować prędkość do panujących na drodze warunków, również rozumianych jako obecność radarów” — powiedziała Gerry Hinds, wiceprezes ds. urządzeń mobilnych w firmie TomTom. — „Wiadomo, że kierowcy pewni siebie prowadzą bezpieczniej. Dlatego cieszymy się, że teraz możemy zaoferować tę przystępną usługę szerokiemu gronu odbiorców”.

Zobacz też: Speak & Go w nowych nawigacjach TomTom Via 130

Aplikacja obejmuje nadsyłane w czasie rzeczywistym raporty kierowców, którzy informują się nawzajem o nowo dodanych lub usuniętych fotoradarach. Zapewnia
95-procentowe pokrycie lokalizacji urządzeń stacjonarnych i aktualizowane na bieżąco informacje o fotoradarach mobilnych. Ponadto obsługuje kontrolę prędkości średniej. Pomaga to kierowcom prowadzić przepisowo w strefach kontroli prędkości średniej (pomiar czasu przejechania danego odcinka).

Dostępność i ceny:

  • Aplikację TomTom Speed Camera na iPhone’a można obecnie pobrać z Apple App Store.
  • Sama aplikacja TomTom Speed Camera jest dostępna bezpłatnie, ale wymaga miesięcznej lub rocznej subskrypcji, którą można nabyć z poziomu aplikacji.
  • TomTom oferuje obecnie promocyjną cenę w wysokości 1,59 euro za miesiąc lub 18,99 euro za 12 miesięcy.
  • Zwykła cena będzie wynosić 4,99 euro za miesiąc, 29,99 euro za 12 miesięcy.

Zobacz też: Bluetooth w samochodzie - czy wszystkie potrafią to samo?

Cechy:

  • Technologia mapowania – niezawodnie identyfikuje dokładną pozycję pojazdu i fotoradarów. 
  • Wsparcie społeczności TomTom Speed Camera – 1,6 mln użytkowników z 15 krajów przyczynia się do zwiększenia jakości usługi, dzieląc się informacjami o nowo dodanych lub usuniętych fotoradarach.
  • Zgłaszanie fotoradardów jednym dotknięciem – pomaga kierowcom przekazywać informacje o położeniu fotoradarów mobilnych reszcie członków społeczności TomTom. 
  • Aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o położeniu fotoradarów mobilnych – ostrzegają o fotoradarach mobilnych, uwzględniając raporty od członków społeczności TomTom Speed Camera.
  • 95-procentowe pokrycie lokalizacji fotoradarów stacjonarnych – zapewnia kierowcy informacje o położeniu tysięcy fotoradarów stacjonarnych.
  • Alarmy zgłaszane w optymalnym momencie – wraz z odliczaniem odległości do zbliżającego się fotoradaru, aby kierowca znał jego dokładne położenie.
  • Wczesne ostrzeżenia o fotoradarach za zakrętem – aby kierowcy nie zapłacili mandatu, kiedy skręcają na nową drogę.
  • Obsługa kontroli prędkości średniej – aplikacja monitoruje prędkość pojazdu, aby pomóc kierowcom prowadzić przepisowo w strefach kontroli prędkości średniej.
  • Wyświetlanie ograniczenia prędkości – nawet wtedy, kiedy pojazd nie zbliża się do żadnego fotoradaru.
  • System ostrzegawczy wykorzystujący różne kolory – pozwala łatwo stwierdzić, czy należy zwolnić.

Aplikacja TomTom Speed Camera nie oferuje wskazówek nawigacyjnych. Podstawowa aplikacja TomTom Navigation na iPhone’a i iPada oferuje wskazówki nawigacyjne oraz usługę Speed Camera i jest dostępna w kategorii „Navigation” sklepu App Store.

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...