Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

ELPIGAZ
ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.
rozwiń więcej
Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?
Branża gazowa dotrzymuje kroku rozwojowi technologicznemu branży motoryzacyjnej. Instalacje gazowe można stosować do szerokiej gamy pojazdów i silników – włącznie z najnowszymi opuszczającymi fabryki, bez względu na wielkość, rodzaj nadwozia i wartość.

Mieszanina propanu i butanu ma bardzo dobre parametry i może być stosowana do zasilania silników niskoprężnych (benzynowe), jako mono (jednopaliwowe) i Bi-fuel (dwa paliwa do wyboru na zmianę) oraz wysokoprężnych (diesel), jako dual-fuel (jednocześnie podanie dwóch paliw). W żadnym przypadku nie cierpi na tym ani kultura pracy silnika, ani moc, ani osiągi. To znaczy, że bez żadnych kompromisów przedrzemy się przez mokradła i piasek samochodem terenowym oraz sprawdzimy możliwości samochodu sportowego na torze testowym.

Zobacz też: O czym warto wiedzieć przed montażem instalacji gazowej

Jakość montażu i poszczególnych elementów instalacji są kluczowe dla bezawaryjnej eksploatacji auta na LPG

Tak jak zmieniają się samochody, tak zmieniają się samochodowe instalacje gazowe. Są nowoczesne, zaawansowane technologicznie, wykonane z materiałów wysokiej jakości, a przez to niezawodne i bezpieczne. Dużo zależy od doświadczenia i renomy producenta. Inwestycje w prace badawczo-rozwojowe, wykwalifikowana kadra, patenty, dopracowanie detali mają przełożenie na jakość wytwarzanych produktów. Gaz nie niszczy silnika i nie psuje samochodu. Awaryjność bierze się najczęściej ze stosowania nieodpowiednich elementów instalacji, a nie z właściwości gazu. Punktem wyjścia jest kompletacja. Wraz z nią poprawny montaż. Przestrzegając tych zasad, nie narazimy samochodu na przyspieszone zużycie, pamiętając oczywiście o regularnym serwisowaniu. Uchroni nas to także przed przykrymi niespodziankami, jakie niesie ze sobą zima. Nie ma powodu do jakichkolwiek obaw, jeśli mamy odpowiednio dobraną i serwisowaną instalację.  Autogaz, podobnie jak tradycyjne paliwa, zmienia się w zależności od pory roku. Zimą zwiększa się zawartość propanu, latem butanu. Wszystko zgodnie z normami PN-EN 589 oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 roku w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG).

Zobacz też: Autokalibracja w systemach gazodieslowych?

LPG – zielona energia

Równie ważny jest aspekt ekologiczny. LPG można nazywać zieloną energią na równi z rozwiązaniami hybrydowymi lub elektrycznymi. Góruje nad nimi dostępnością, a dodatkowo punktuje, gdy uwzględnimy koszt ekologiczny wyprodukowania energii elektrycznej. Mieszanka paliwowo-powietrzna w silniku zasilanym LPG jest bardziej jednorodna niż przy zasilaniu benzyną. W związku z tym następuje dokładniejsze spalanie i zmniejszenie zawartości substancji szkodliwych, obecnych w spalinach.

Moto
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie
25 kwi 2024

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?
25 kwi 2024

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

pokaż więcej
Proszę czekać...