Zarządzanie personelem za pomocą smartfona

Zarządzanie firmą przez telefon. / Honor
Jak można kontrolować pracowników dla zwiększenia wydajności firmy? Można to uczynić stosując m.in. specjalne aplikacje na telefon.

Zarządzanie personelem przez telefon

Kluczowe dla wielu firm jest efektywne kierowanie nie tylko parkiem maszyn, flotą samochodów, ale także działaniami pracowników. Przestoje, przedłużające się przerwy czy niewystarczające pokrycie w terenie przyczyniają się do obniżania potencjału firmy oraz zmniejszenia zysków z wykonywanych zleceń. Na większość tego typu problemów odpowiedzią może stać się odpowiednia aplikacja mobilna. Ma ją w swojej ofercie m.in. firma Gannet Guard Systems. Dzięki aplikacji Eurofleet wszyscy właściciele flot mają dostęp do informacji na temat zadań wykonywanych przez pracowników.

Jedną z funkcjonalności jest opcja ustawiania tzw. wizyt u klienta. Daje ona możliwość zaznaczania odwiedzanych punktów wraz z czasem przebywania w nich. Po dodaniu wizyty program pobiera lokalizację GPS oraz umożliwia przypisywanie notatek do poszczególnych oznaczeń u klientów, dealerów i w punktach. Dzięki temu pracownicy i menadżerowie mogą określać dokładnie zakres działań. Ułatwia to organizację czasu pracy oraz poprawia wydajność. Pozwala również jasno określić obowiązki, jakie w miejscu zlecenia ma wykonać pracownik.

Kolejnym dodatkiem jest funkcja udostępniania zleceń. Są to zadania wysyłane przez przełożonego/koordynatora do zainteresowanego, które może on przyjąć, odrzucić lub zakończyć, jeśli zlecenie zostało wykonane. Przykład? Kierowcy taksówek przyjmują kursy wysyłane im przez koordynatorów bądź rezygnują z nich. Na tej właśnie zasadzie działa Eurolfleet.

W jaki sposób aplikacja ułatwia zarządzanie firmą i pracownikami? Daje możliwość późniejszego raportowania liczby odwiedzanych punktów. Dzięki temu pracodawca jest
w stanie określić wydajność pracownika i odpowiednio zlecać mu określone zadania, które będą miały realną szansę realizacji. Uzyska dzięki niej wgląd w czas, jaki podwładni spędzają w konkretnych lokacjach i które najczęściej wybierają.

„Dzięki Eurofleet można w łatwy sposób sprawdzić jak dany pracownik wypełnia swoje obowiązki, jak dużo czasu poświęca na pracę, a także czy jeździ bezpiecznie” – mówi Dariusz Kwakszys z firmy Gannet Guard Systems. „W jednym miejscu zarządzający ma wszystkie informacje i w kilka sekund może sprawdzić, gdzie w danej chwili znajdują się pracownicy. Aplikacja to miarodajne źródło informacji i narzędzie do wyciągania ewentualnych konsekwencji wobec pracowników” – dodaje.

Eurofleet pozwala również na zarządzanie flotą. Daje dostęp do informacji na temat pojazdów wraz z wizualizacją tras pokonywanych przez monitorowane jednostki. Dodatkowym autem jest funkcja alarmów. Zarządca floty jest informowany bezpośrednio dzięki programowi zainstalowanemu w urządzeniu mobilnym np. o uruchomieniu silnika w godzinach nocnych. Aplikacja daje także na dostęp do raportów postój/jazda, które wskazują, ile godzin pojazd (np. maszyna budowlana) pracował, a ile stał bezczynnie. Fleet manager korzystający z narzędzia przygotowanego przez Gannet Guard Systems skontroluje ponadto, w jakich godzinach były używane pojazdy flotowe. Ustalone godziny pracy np. 8-19 ułatwią kontrolę użytkowania samochodów w trakcie pracy i poza nią.

Aplikacja Eurofleet jest dostępna na urządzenia z systemami Android i iOS.

Źródło: materiały prasowe Gannet Guard Systems

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...