Leasing samochodów osobowych dla firmy

Europejski Fundusz Leasingowy SA
rozwiń więcej
Leasing samochodów osobowych dla firmy / fot. Fotolia
Auta firmowe są dzisiaj niemal niezbędne do sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Jest dostępnych wiele źródeł ich finansowania. Co oferuje branża leasingowa, która w dużym stopniu zapewnia finansowanie pojazdów dla przedsiębiorstw.

Czy można wyleasingować używane auto?

Na początku należy zaznaczyć, że leasing umożliwia sfinansowanie zarówno nowych jak i używanych samochodów osobowych. Przedsiębiorcy mają do wyboru leasing operacyjny oraz finansowy. Wpłata własna przy finansowaniu zaczyna się od 0 proc. Klienci, w zależności od wybranego rodzaju leasingu, mogą wyznaczyć okres leasingu od 6 do 60 miesięcy.

Co z ubezpieczeniem w leasingu?

Wiele firm oferuje także dodatkowe usługi, wspomagające obsługę aut firmowych.
W portfolio EFL dostępne są m.in.: ubezpieczenia, karta paliwowa czy zarządzanie flotą pojazdów. Bezpośrednia współpraca z dostawcami aut umożliwia negocjowanie atrakcyjnych rabatów dla firm leasingujących, co przekłada się na korzystne warunki cenowe proponowane przedsiębiorcom. Natomiast dostępne programy assistance zapewniają pierwszą pomoc w sytuacji zaistnienia szkody lub awarii pojazdu.

Zobacz też: Umowa leasingu – co powinna zawierać?

Co daje leasing?

Pozyskanie finansów za pośrednictwem leasingu jest łatwiejsze, niż uzyskanie ich w ramach kredytu. Leasingodawcy przez cały okres umowy pozostają właścicielami sprzętu, dlatego też stosują prostsze i bardziej przejrzyste procedury udzielenia finansowania. Co więcej, nie wprowadza się klauzul przewłaszczenia ani nie wymaga skomplikowanych zabezpieczeń, przez co decyzja w sprawie udzielenia finansów jest szybsza. Dodatkowo, wybierając odpowiedni rodzaj umowy leasingowej, przedsiębiorca może kształtować poziom zobowiązań podatkowych swojej firmy. Ponadto, przedsiębiorca decydujący się na zakup środka trwałego za pomocą leasingu, nie zamraża swoich środków, które tym samym może przeznaczyć na rozwój firmy oraz bieżące wydatki. Ten aspekt leasingu jest szczególnie istotny w czasach spowolnienia gospodarczego, ponieważ ułatwia zarządzanie biznesem oraz jego płynnością finansową.

Pożyczka na samochód

Obserwując ciepłe przyjęcie pożyczki przez klientów działających w sektorach rolnym czy medycznym, EFL zdecydował się dołączyć do portfela swoich usług Autopożyczkę. Jest ona produktem skierowanym do podmiotów gospodarczych w tym również rolników indywidualnych . Propozycja obejmuje finansowanie zarówno pojazdów osobowych, jak i dostawczych. Podobnie jak w przypadku leasingu, finansowane mogą być zarówno nowe jak i używane pojazdy. Dlaczego warto skorzystać z pożyczki? Przedsiębiorcy zyskują szybką decyzję kredytową, natomiast niskie poziomy wpłat początkowych powodują, że finansując pojazdy nie muszą oni inwestować bieżących środków własnych.

Zobacz też: Jakie kryteria musi spełniać firma, by skorzystać z leasingu?

Parametry pożyczki

Pożyczka dostępna jest w procedurze uproszczonej, która oznacza dla klienta minimum formalności. Może z niej skorzystać klient, którego firma działa nieprzerwanie od 12 miesięcy. Natomiast w ramach procedury standardowej o przyznanie finansowania może starać się klient, który prowadzi firmę nieprzerwanie od 6 miesięcy. Ważnym wyznacznikiem jest również to, że firma nie może być w stanie upadłości, nie zawiesiła działalności i nie jest wobec niej prowadzone żadne postępowanie egzekucyjne.

Nowe pojazdy mogą być finansowane przez okres do 60 miesięcy, używane natomiast 48 miesięcy. Maksymalny wiek pojazdu oraz okres finansowania nie mogą razem przekroczyć 8 lat. Pożyczka udzielana jest w walucie polskiej, na zmiennej bądź stałej stopie oprocentowania. Do decyzji klienta należy wybór harmonogramu, pośród równomiernego, degresywnego oraz sezonowego. Minimalna wartość udzielonej pożyczki wynosi 5 tys. złotych.

Zobacz też: Raty leasingowe - konsekwencje, gdy nie zapłacisz

Co "mówią" wyniki branży?

Na koniec warto przytoczyć dane Związku Polskiego Leasingu za I półrocze 2013r. , które mówią, że w segmencie pojazdów osobowych firmy leasingowe obsłużyły transakcje
o łącznej wartości ponad 4,1 mld zł. Stanowi to wzrost w porównaniu do tego analogicznego okresu ubiegłego roku o 9,82 proc. Co więcej, w omawianym okresie sfinansowano łącznie zakup ponad 44 tys. aut.

Możliwość skorzystania z kompleksowych usług, jakie oferują leasingodawcy jest ogromnym ułatwieniem dla zainteresowanych zakupem aut. Przedsiębiorcy nie muszą na własną rękę organizować ubezpieczenia czy pakietu assistance, natomiast mają możliwość skorzystania z uzupełniających rozwiązań, które optymalizują koszty oraz przede wszystkim są wsparciem przy zarządzaniu flotą.

Tekst: Krzysztof Kot, Menedżer Rynku Pojazdów w Departamencie Sprzedaży EFL

Moto
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?
29 kwi 2024

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?
29 kwi 2024

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary
27 kwi 2024

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy
26 kwi 2024

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł
26 kwi 2024

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana
26 kwi 2024

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?
26 kwi 2024

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?
26 kwi 2024

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin
25 kwi 2024

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?
25 kwi 2024

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

pokaż więcej
Proszę czekać...