Mazdy 2 Facelifting

Mazda2
Nowa Mazda2 to ewolucja dynamicznego charakteru pierwszej wersji. Wciąż dostępna jest jako auto trzy- i pięciodrzwiowe, a nowy przód sprawia, że bardziej pasuje do obecnej gamy modelowej producenta.

Nowa Mazda2 to ewolucja dynamicznego charakteru pierwszej wersji. Wciąż dostępna jest jako auto trzy- i pięciodrzwiowe, a nowy przód sprawia, że bardziej pasuje do obecnej gamy modelowej producenta.

Z zewnątrz zauważymy nowy przód charakterystyczny dla gamy modelowej Mazdy oraz zmienione oprawy przednich lamp przeciwmgielnych. Klienci będą mogli wybierać spośród jedenastu kolorów karoserii, w tym dwóch nowych – niebieskiego Aquatic Blue Mica i czerwonego Burgundy Red Mica, a także nowych wzorów felg aluminiowych. W zależności od rynku wersja Sport dostępna będzie z aerodynamicznymi nakładkami progów i spojlerem dachowym.

Zobacz też: Rodzinny Francuz – Renault Grand Scenic

We wnętrzu znajdziemy nowy wzór wskaźników z czarnym tłem, białymi cyframi i srebrnymi pierścieniami oraz czarny fortepianowy lakier panelu środkowego i deski rozdzielczej, a także bardziej wytrzymałe materiały w najczęściej dotykanych miejscach konsoli środkowej. W poliftingowej wersji znajdą się również nowocześniejsze wzory obić foteli, nowo zaprojektowane czarne wyloty powietrza klimatyzacji po obu stronach deski rozdzielczej, z otaczającymi je srebrnymi pierścieniami, które zastępując nawiewy całkowicie srebrne minimalizują odbicia w bocznych szybach. Możemy też liczyć na nowy, zamykany schowek w wersjach z kierownicą po lewej stronie.

Zobacz też: Znikający Challenger

Mazda 2 doczekała się też zmodernizowanych silników. Wszystkie jednostki benzynowe i wysokoprężne są zgodne z normą Euro5. Silnik MZR 1,3 Standard Power rozwija moc maksymalną 55 kW/75 KM przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 119 Nm przy 3500 obr./min. zużywając około 2% mniej paliwa (średnio 5,1 l/100 km) i emitując o 5% mniej CO2 (119 g/km). MZR 1,3 High Power rozwija moc maksymalną 62 kW/84 KM przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 121 Nm przy 3500 obr./min. zużywając około 2% mniej paliwa (średnio 5,1 l/100 km) i emitując o 5% mniej CO2 (119 g/km). Z kolei MZR 1,5 z pięciobiegową skrzynią ręczną rozwija moc maksymalną 75 kW/102 KM przy 6000 obr./min. i 133 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4000 obr./min., zużywając średnio 5,8 l/100 km, a taki sam motor z czterostopniową skrzynią automatyczną rozwija moc maksymalną 75 kW/102 KM przy 6000 obr./min. i 133 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4000 obr./min., zużywając średnio 6,3 l/100.

Zobacz też: Nowy Peugeot 107: odnowiony mieszczuch

Unowocześniony został też wysokoprężny silnik o pojemności 1,6 z bezpośrednim wtryskiem common-rail. Rozwija on maksymalnie 70 kW/95 KM (+ 5 KM) przy 3800 obr./min. i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego w zakresie między 1750 a 3000 obr./min. Zużywa przy tym około 2% mniej paliwa niż poprzedni silnik wysokoprężny (średnio 4,2 l/100 km) i emituje mniej CO2 (tylko 110 g/km).

Moto
Polacy wciąż kupują więcej nowych aut niż przed rokiem. Jaki napęd silników góruje w transakcjach
17 paź 2024

Dane rejestracji nowych samochodów we wrześniu potwierdzają, że rynek ewidentnie przyspieszył. To już kolejny miesiąc ze wzrostem rejestracji rok do roku. Najpopularniejsza niezmiennie jest Toyota, której sprzedaż względem zeszłego roku jednak nieco spadła.

Nowy fotoradar w województwie śląskim już działa! Ograniczenie do 50 km/h
17 paź 2024

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru w województwie śląskim. Dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. Dokładną lokalizację urządzeń rejestrujących działających w systemie CANARD można znaleźć na stronie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Rower elektryczny: ledwie zadebiutował już jest przestarzały, a jego miejsce zajmie rower wodorowy - dlaczego
17 paź 2024

Rower elektryczny nie jest aż tak ekologicznym rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać. Produkcja i utylizacja baterii litowych generuje kolejne wyzwania środowiskowe, które wciąż czekają na rozwiązanie.

Nowy odcinkowy pomiar prędkości już działa! Ograniczenie do 50 km/h. Długość odcinka to prawie 1,4 km
17 paź 2024

Nowy odcinkowy pomiar prędkości już działa! Ograniczenie do 50 km/h. Długość odcinka to prawie 1,4 km. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego odcinkowego pomiaru prędkości w województwie pomorskim.

Opłaty za badania z psychologii transportu zostaną podwyższone? RPO interweniuje u MI
17 paź 2024

Opłaty za badania z psychologii transportu zostaną podwyższone? Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje u Ministra Infrastruktury. Opłata za badanie psychologiczne w zakresie psychologii transportu wynosi 150 zł.

Akademia Puchatka – pierwszoklasista bezpieczny na drodze, ale i w Internecie
17 paź 2024

Nowy rok szkolny to początek nauki o bezpieczeństwie najmłodszych. Ruszyły zapisy do XVI edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego Patronem jest policja. W tym roku dzieci poznają zasady bezpieczeństwa aż w sześciu obszarach.

Ci kierowcy przesiadają się z elektryków z powrotem do aut spalinowych. Zakup elektryka? Tylko pod przymusem
16 paź 2024

Niemieccy kierowcy samochodów elektrycznych przy zakupie kolejnego pojazdu coraz częściej decydują się na auta z silnikiem spalinowym. Co więcej, wielu mówi, że zdecydowałoby się na samochód elektryczny tylko pod przymusem. 

System CANARD: 53 systemy odcinkowego pomiaru prędkości, 450 fotoradarów, 44 systemy RedLight działające na skrzyżowaniach i 4 na przejazdach kolejowo-drogowych
16 paź 2024

System CANARD: 53 systemy odcinkowego pomiaru prędkości, 450 fotoradarów, 44 systemy RedLight działające na skrzyżowaniach i 4 na przejazdach kolejowo-drogowych. Urządzeń do automatycznej rejestracji wykroczeń drogowych będzie jeszcze więcej.

Planujesz kupno nowego auta? Spiesz się, bo będzie problem: najpierw pojazdów zacznie brakować, potem mocno podrożeją
16 paź 2024

W styczniu 2025 r. wchodzą w życie wytyczne dyrektywy CAFE (Clean Air For Europe), która nakłada na producentów samochodów wyśrubowane normy emisji CO2. Nowe limity wpłyną na branżę motoryzacyjną – producenci prawdopodobnie zareagują podniesieniem cen aut spalinowych i zachętami do zakupu pojazdów nisko- i zeroemisyjnych.

 

Poseł PiS: Na przejściu dla pieszych podnieś rękę. Interpelacja poselska
15 paź 2024

Poseł PiS: Na przejściu dla pieszych podnieś rękę. Interpelacja poselska. Nowe zasady na przejściach dla pieszych? Nie, to jedna z propozycji posła PiS Artura Szałabawki mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

pokaż więcej
Proszę czekać...