Niestosowne jest użycie ostrych detergentów do plastiku. Po nałożeniu odpowiedniego środka na ręcznik myj reflektory od lewej do prawej a później z góry na dól. Kontynuuj polerowanie nawet jeśli środek zostanie już wchłonięty w reflektory i dobrze rozprowadzony.
Reflektory muszą błyszczeć po naszym wyczyszczeniu ich, więc jeśli tak nie jest to musimy powtarzać ten proces aż do skutku.
W przypadku czyszczenia reflektorów używajmy najlepiej preparatów na bazie rozpuszczalnika, jeśli nie zdołają one usunąć zabrudzeń, spróbujmy usunąć je za pomocą plastikowej szczotki. Preparaty przeznaczone do plastiku mogą być używane również do pleksiglasu, ale nie są przeznaczone do stosowania do szyb.
Zobacz również: Opel Corsa C: polerowanie przednich lamp soczewkowych
Istnieją również inne sposoby czyszczenia reflektorów. Należy je wyczyścić papierem ściernym. Nie musimy się obawiać – skutkiem tej czynności będzie ich znaczne zmatowienie. Następnie przetrzyjmy je filcem z pastą polerską. Efekt jest dostrzegalny od razu. Mamy wówczas przed oczyma lśniący reflektor!
Możemy również wyczyścić reflektory samochodowe, oddając je do specjalistycznego warsztatu. Zmatowiałe i porysowane reflektory odzyskają dzięki temu swoją przejrzystość. Wiele firm zajmujących się takim czyszczeniem przywróci nasze reflektory do stanu fabrycznego. Polega to na usunięciu zniszczonej warstwy z reflektora i pokrycia powierzchni płynnym plastikiem.
Daje to efekt krystalicznie czystej lampy. Wyczyszczone lampy na pewno nie będą wymagać już ponownego czyszczenia.
Najbardziej odpowiedni zestaw do prawidłowego wyczyszczenia reflektorów powinien zawierać : materiały ścierne, preparat do czyszczenia, preparat do regeneracji oraz odpowiednie szmatki do polerowania.
Początkowo musimy usunąć zanieczyszczenia z zewnętrznej powłoki klosza. Musimy zrobić to za pomocą materiałów czyszczących oraz odpowiedniego preparatu. Nie powinniśmy używać do tego celu wiertarki, ponieważ prowadzi to do mocnych zarysowań klosza. Po tych działaniach lampa będzie bardzo zmatowiała. Jest to normalny efekt, który ma na celu przygotowanie powierzchni do nałożenia drugiej warstwy.
Następnym krokiem jest nałożenie kolejnej warstwy innego preparatu, który sprawi, iż uzyskamy efekt krystalicznie czystej lampy.
Zobacz również: Jak zamontować przednie halogeny przeciwmgielne?
Kroki, które powyżej opisaliśmy sprawią, iż zaoszczędzimy czas i pieniądze – często bowiem bywa tak, że całkiem dobry reflektor wymieniamy na nowy, nie zdając sobie sprawy z możliwości jakie niesie ze sobą opisana wyżej technika.
Czystość reflektorów jest bardzo ważna, ponieważ zapewnia lepszą widoczność w nocy na drodze. Dlatego dbajmy o reflektory i stosujmy się do zasad ich czyszczenia a podróżowanie po drogach stanie się dla nas dużo bezpieczniejsze i przyjemniejsze!